Türk Telekom ev interneti hız sorunu

Jake Peralta

Hectopat
Arkadaşlar eve 50Mbps'lik paket bağlattık. Şu an bilgisayara bağlantı yapmadığım için telefondan hız testi yaptım. İndirme hızı 35-37 arası yükleme ise 4.5-5 arası çıkıyor. Ethernet kablosu ile bilgisayara bağlantı yapınca daha yüksek hız görür müyüm? Ve hız normal mi?

Son düzenleme:
Arkadaşlar eve 50Mbps'lik paket bağlattık. Şu an bilgisayara bağlantı yapmadığım için telefondan hız testi yaptım. İndirme hızı 35-37 arası yükleme ise 4.5-5 arası çıkıyor. Ethernet kablosu ile bilgisayara bağlantı yapınca daha yüksek hız görür müyüm? Ve hız normal mi?

Kablolu bir denemeni tavsiye ederim.

Kabloyu takmadan anlamak zor. Altyapınız 50 Mbit'e elverişli olmayabilir de.

Hat değerlerini atar mısın?

192.168.1.1 adresine gir. Kullanıcı adı kesinlikle admin şifre ise TTNET, admin, Türk Telekom olarak değişebilir. Oradan hat değerlerine bak kablolu bağlanmana gerek yok bu işlem için yine de doğru sonucu verecektir.

Bende 50Mbps bağlattım koblolu bağlantıda 46 47 alıyorum yalnız bana fiber altyapısı yok demişlerdi Hiper mi öyle bir şey bağladılar bir süre sonra üst komşu Turkcell Superonline bağlattırmış alt yapımız varmış bu nasıl olabiliyor henüz anlamadım her firmanın alt yapısı ayrı mı?

Bende 50Mbps bağlattım koblolu bağlantıda 46 47 alıyorum yalnız bana fiber altyapısı yok demişlerdi Hiper mi öyle bir şey bağladılar bir süre sonra üst komşu Turkcell Superonline bağlattırmış alt yapımız varmış bu nasıl olabiliyor henüz anlamadım her firmanın alt yapısı ayrı mı?

Hiper zaten VDSL2 oluyor.
Hocam hiçbiri olmadı nasıl girebilirim?

Modem markanız ne?

Türk Telekom ve Superonline şirketlerinin fiber altyapıları farklı.

Geri
Yukarı