Türk Telekom Fiber Altyapı Nasıl Sorgulanır?

WarWolf

Femtopat
Daha fazla  
Mahallemizde Türk Telekom fiber altyapı çalışmalarına başlandığı söylendi. Nereden bilgi alacağım? Türk Telekom müşteri hizmetlerini arıyorum ancak altyapı ile ilgili bir seçenek yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bize de öyle söylendi. Altyapı çalışmaları var diye hatta boru çekilmiş falan hiç haberimiz yok. Nereden bulunabilir bilmiyorum ama sanırım semtinde ki Türk Telekom müdürlüğüne gidip sormalısın

Müşteri hizmetlerinin ilgi alanı değil. İlçe müdürlüğündeki planlama biriminden öğrenebilirsin.

planlama birimini nerden bulucam
İlçenize bakan genel müdürlüğe gittiğinizde altyapı planlama birimi ile görüşmek istediğinizi bildirin. Gösterirler diye düşünüyorum.

Bu arada FTTC FTTN gibi fiber DSLAM cihazına giden xDSL hizmetine de FİBER diyor yetkililer. Halbuki TT bile bu VDSL hizmetlerine HİPERNET adını koymuşken.

Tavsiyem hem bahanesi de olur bina sakinlerinden imza toplayarak dilekçe oluşturun.

XXXXX TÜRK TELEKOM GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE.

XXXXXXX ADRESİMİZDE TÜRK TELEKOM FİBER ALTYAPI DÖNÜŞÜMÜ KARARI ALMIŞTIR. BUNA İSTİNADEN XXXX APT SAKİNLERİ OLARAK BİNAMIZIN AYRICA BU DÖNÜŞÜMDE FTTH (DAİREYE KADAR FİBER) HİZMETİNDEN İVEDİLİKLE YARARLANMASINI İSTİYORUZ. YETKİLİ OLARAK DXX SAHİBİ OLARAK KENDİMİ TAYİN ETTİM. İLGİLİ GELİŞMELERDEN BELİRTTİĞİM İRTİBAT BİLGİLERİ ÜZERİNDEN BİLGİLENDİRİLMEYİ TALEP EDERİM.
TELEFON : XXXXXXX | MAIL : XXXXXXXX
D-NO İMZALAR
D1-
D2-
D3-
D4-

DİLEKÇENİN
TARİH :
ADI SOYADI :
İMZA :

Bu güzel bir taslak olabilir, hazırlamanızda yardımcı olacaktır. Önemli olan XXXX değerlerini kendinize göre düzenlemeniz. Bu dilekçeyi alın, kopyalarını oluşturun. Islak imzalı dilekçenizle TÜRK TELEKOM PLANLAMA BİRİMİNDEN alacağınız DİLEKÇE TAKİP NUMARASI önem arz eder. Bildirdiğiniz genel müdürlük ve dilekçe takip numarası ile her aramanızda bu kayıt üzerinden bilgilendirme alırsınız.

Bu kopyasını aldığınız dilekçeyi BTK CİMER AÇIK KAPI'ya fotoğrafını çekerek iletin.

@TTDestek Sn Yusuf Kıraç ve Sn Ümit Önal'ın özel mail adresine iletin.

Bu sayede işleme daha kolay alınır. Hazır altyapı çalışması yapılırken kesin FTTH'a dönme şansınız yükselir. Yoksa FTTC VDSL saha dolabı hizmeti alma ihtimaliniz de var. Başvuru da olmayınca kolayından DSLAM cihazı bırakılır gidilir.

Adresinize yakın ilçe genel müdürlüğü bilgisini 444 1 444 arayarak ya da Google üzerinden haritalardan bakarak bulabilirsiniz.

İnternet Altyapı Sorgulama - GÖKNET İLETİŞİM A.Ş. -> ALTYAPI SORGU.

İlçenize bakan genel müdürlüğe gittiğinizde altyapı planlama birimi ile görüşmek istediğinizi bildirin. Gösterirler diye düşünüyorum.

Bu arada FTTC FTTN gibi fiber DSLAM cihazına giden xDSL hizmetine de FİBER diyor yetkililer. Halbuki TT bile bu VDSL hizmetlerine HİPERNET adını koymuşken.

Tavsiyem hem bahanesi de olur bina sakinlerinden imza toplayarak dilekçe oluşturun.

XXXXX TÜRK TELEKOM GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE.

XXXXXXX ADRESİMİZDE TÜRK TELEKOM FİBER ALTYAPI DÖNÜŞÜMÜ KARARI ALMIŞTIR. BUNA İSTİNADEN XXXX APT SAKİNLERİ OLARAK BİNAMIZIN AYRICA BU DÖNÜŞÜMDE FTTH (DAİREYE KADAR FİBER) HİZMETİNDEN İVEDİLİKLE YARARLANMASINI İSTİYORUZ. YETKİLİ OLARAK DXX SAHİBİ OLARAK KENDİMİ TAYİN ETTİM. İLGİLİ GELİŞMELERDEN BELİRTTİĞİM İRTİBAT BİLGİLERİ ÜZERİNDEN BİLGİLENDİRİLMEYİ TALEP EDERİM.
TELEFON : XXXXXXX | MAIL : XXXXXXXX
D-NO İMZALAR
D1-
D2-
D3-
D4-

DİLEKÇENİN
TARİH :
ADI SOYADI :
İMZA :

Bu güzel bir taslak olabilir, hazırlamanızda yardımcı olacaktır. Önemli olan XXXX değerlerini kendinize göre düzenlemeniz. Bu dilekçeyi alın, kopyalarını oluşturun. Islak imzalı dilekçenizle TÜRK TELEKOM PLANLAMA BİRİMİNDEN alacağınız DİLEKÇE TAKİP NUMARASI önem arz eder. Bildirdiğiniz genel müdürlük ve dilekçe takip numarası ile her aramanızda bu kayıt üzerinden bilgilendirme alırsınız.

Bu kopyasını aldığınız dilekçeyi BTK CİMER AÇIK KAPI'ya fotoğrafını çekerek iletin.

@TTDestek Sn Yusuf Kıraç ve Sn Ümit Önal'ın özel mail adresine iletin.

Bu sayede işleme daha kolay alınır. Hazır altyapı çalışması yapılırken kesin FTTH'a dönme şansınız yükselir. Yoksa FTTC VDSL saha dolabı hizmeti alma ihtimaliniz de var. Başvuru da olmayınca kolayından DSLAM cihazı bırakılır gidilir.

Adresinize yakın ilçe genel müdürlüğü bilgisini 444 1 444 arayarak ya da Google üzerinden haritalardan bakarak bulabilirsiniz.

İnternet Altyapı Sorgulama - GÖKNET İLETİŞİM A.Ş. -> ALTYAPI SORGU.
çok güzel açıklamışsınız ellerinize sağlık ancak türktelekom kullanıcısı değilim bana verilen bilgide türktelekom altyapısını kullanan bir internet sağlayıcısı mahallede altyapı çalışması olduğunu söyledi bende ne durumda olduğunun bilgisin almak istiyordum

çok güzel açıklamışsınız ellerinize sağlık ancak türktelekom kullanıcısı değilim bana verilen bilgide türktelekom altyapısını kullanan bir internet sağlayıcısı mahallede altyapı çalışması olduğunu söyledi bende ne durumda olduğunun bilgisin almak istiyordum
Müşterisi olup olmamanız önemli değil. TÜRK TELEKOM ÜZERİNDEN FTTH HİZMET ALMAK İSTİYORUZ demektir bu. Taahhüt bildirmez. İstediğiniz ISS'den hizmet alırsınız. Ben Netspeed üzerinden hizmet alıyorum ama bu beni ileride TT müşterisi yapmaktan caydırmaz. Dilekçeler gerçekten önemli bir iletişim kaynağı. Apartman sakinlerinden imza toplamanız bu işi ciddiliğe sokar. Kesinlikle tavsiye ederim. Ben her ay başı planlama müdürlüğüne bütün apartman sakinlerinden aldığım imzalardan oluşan bu dilekçeden götürdüm. 6 yıldır gelmeyen altyapı 1 yılda bu imzaları getir götür yapmam sonucu geldi. Aktifleşmesini bekliyorum. En son TTDestek'e bildirdiğimde dilekçe kaydımla Mayıs ayı içerisini işaret ettiler.

Umarım bu görsel size de nasip olur.

Bende olan durum Ağustos 2020'de imzaları topladım. Dilekçeyi hazırladım. Dediğim gibi kopyaları her ay getir götür yaptım. Kendimi yetkili tayin ettim.

Ekim 2021'de fiber kablolar çekildi.

Aralık 2021'de OFDK iç bina kabinleri takıldı. Fotoğrafını görüyorsunuz.

Ocak 2022'de ise IFDK dış ortam kabinleri takıldı. Turuncu renkli fiberoptik lif tek bir OFDK cihazına bağlanmak yerine 3 4 apartmana dağılacak kapasiteye ulaşıyor bu kabin sayesinde. Maliyet odaklı bir durum. Gigabit hızlara çıkıldığında direkt lifin apartmana bağlandığı hizmete göre bir tık olumsuzlukları görülebilir (indirme hızında kayıp dalgalanma olabilir) ama 100 üstüne çıkmamız mucize olduğundan önemli bir husus olarak görmüyorum şu an bağlantı biçimini.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220413-062328_WhatsApp.jpg
    Screenshot_20220413-062328_WhatsApp.jpg
    54,3 KB · Görüntüleme: 46

Geri
Yukarı