Türk Telekom fiber hızı bir anda düştü

Aslında iyi kablo almışsınız Ugreen'in normal CAT6 olan modelini al.
Bu normalinden daha iyi diye biliyorum 500 mhz bant genişliği özelliği var normaline göre

Denedikten sonra eğer sorunun kabloda olduğunu görürsen kalitesiz kablo alma.
5-6 ay sonra aynı sorunla karşı karşıya kalırsın.
Ben 1000 Mbps kullanıyorum bu durumu ben yaşadım. Sonra gittim recber CAT7 kablo aldım.
CAT7 gerekli değil CAT6 yeterli ama kaliteli marka olsun. Bir de 23AWG olsun
Aldığım kablo 32 AWG imiş bu arada, bu daha iyi değil mi yani ?

İnternet hızın normal güneşte olan bir olay yüzünden internet hızları abartı şekilde düştü bende şu an 2Mbps normalde 75Mbps alıyordum kablolu kablosuz ise 50Mbps.

Evet ama en iyisi sade olanı almak bence masaüstünde sağ altta Ethernet işareti var ya ona sağ tık yap ağ ve internet öğesini aça bas ondan sonra ayarlara atacak seni bağdaştırıcı seçeneklerini değiştire bas sonra Realtek yazana çift tıklayın ekran görüntüsü atın.

Evet ama en iyisi sade olanı almak bence masaüstünde sağ altta Ethernet işareti var ya ona sağ tık yap ağ ve internet öğesini aça bas ondan sonra ayarlara atacak seni bağdaştırıcı seçeneklerini değiştire bas sonra Realtek yazana çift tıklayın ekran görüntüsü atın.

Hani hocam nerede o değiştire bas dediğiniz yer ?

1711469644713.png

Kabloda sorun yok gibi duruyor ama sen yine de farklı bir kabloyla dene bir de kabloyu modemin farklı lan portuna takmayi dene Ugreen CAT6 al sonunda E veya A ile bitenler sorun çıkarabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı