Türk Telekom fiber hızı bir anda düştü

Aolzarin

Kilopat
Yer
Kocaeli/Gebze
3 aydır Türk Telekom fiber kullanıyorum (500 megabit) ara sıra anlamsızca internet kopması yaşadım. Bu süreçte ama internet kısa sürede geliyordu, bugün 14:40 ile 15:30 arası elektrik gitti geldi. Sonrasında tabii Twitch de yayın izlerken sağ alta bir baktım yine kopma oldu, ne oluyor derken bir hız testi yapayım dedim. Hızım 500 megabiti rahat alırken artık ne yaparsam yapayım 100'ü geçmiyor. Müşteri hizmetleri bizlik bir şey görünmüyor diye saçmalıyor. Benlik zaten bir şey yok. Kopma öncesi 500'ü rahat görüyordum. Şimdi modemi yeniden başlatarak farklı IP adresi alıp hız testleri deniyorum ama nafile. Müşteri hizmetleri bana saçma sapan lan kablosunu başka porta takın deneyin, yok telefondan 5GHz'ye bağlanıp hız testi yapın falan diyor. Kablolu kullanıyorum diyorum bana hala malmışım muamelesi yapıyor. Modeme resette attım yok yani aynı. Arıza kaydı oluşturdum, bugün anormal bir durum yaşayan var mı? Ya da bilen birisi yardımcı olabilir mi? Sabahtan beri uğraşıyorum sinirliyim tüketici hakem heyetine kadar gitmeyi bile düşünüyorum inanın üşenmem. Aşağıda SS bıraktım hız testlerini... Steam hızım da 100'ü geçmiyor. Önceden tam hız indiriyordum vallahi... Sinirlerim bozuldu.

Dosya Ekleri

• telekomkanıt.png
    telekomkanıt.png
    217 KB · Görüntüleme: 34
  • güncelhız.png
    güncelhız.png
    72,5 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleyen: Moderatör:
Kablonda sorun var ya da Windows ayarlarında sorun var emin ol.

Anladım o zaman modemde sorun olabilir.

Windows arama çubuğuna "Aygıt Yöneticisi" yaz. Aygıt yöneticisine gir.
Ağ Bağdaştırıcılarına gir.
Realtek olan yazıya sağ tıkla
Özellikler'e gir, Gelişmiş'e tıkla.
Hız ve Ikili'ye tıkla. (Speed&duplex) yazabilir.
Sağ tarafta Auto işaretliyse onu 1.0 Gbps yazısına çek. 100 Mbps işaretliyse de yine 1.0 Gbps yazısına çek.
Not: 1.0 Gbps yerine 1000 Mbps yazabilir.

Sağ tarafta Auto işaretliyse onu 1.0 Gbps yazısına çek. 100 Mbps işaretliyse de yine 1.0 Gbps yazısına çek.
Otomatik görüşme yazıyordu konu açmadan önce denedim bunu işe yaramadı. Tekrar deniyorum şimdi.

Telefonda 5 GHz ile test yapınca ne kadar hız alıyorsunuz.
İşin garibi sabah denediğimde 100 megabit alırken şimdi 500 veriyor telefonda 5 ghz ye bağlıyken pc de kablolu 100 ü geçmiyor

işe yaramadı, ama telefonda 5 ghz wifiye bağlı test yaptığımda 500 ü veriyor :D Kafayı yicem. Başka kablo ile denemem lazım o zaman değil mi ?

Yeni konular

Geri
Yukarı