Türk Telekom Fiber İnternet Aktifleşme Süresi

sapocelo

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar... Dün Türk Telekom'dan geldiler. Fibernet modemi kurdular. İnternete girebilmek için modemin aktifleşmesi lazımmış. Bu süre hakkında bilgisi ya da tecrübesi olan var mı? Aynı zamanda verdikleri modem kutulu değildi ve masaüstü için bağlantı kablosu olsun hiçbir belge de verilmedi.

Hocam süreyi bilmem, lakin modemler öyle oluyor maalesef.

Mesela bana SuperOnline' dan modem gönderdiklerinde karton bir kutu içerisinde modem ve adaptör olarak geldi. Sizde yine PC kablosu da varmış, bende o da yoktu. :(

Hocam birde bu modeme şifre falan giriyorlar beki odur. İsterseniz arayıp bir sorun. (y)

Bizede bugün Türksat'dan geldiler modemi kurup bilgisayara bağladılar yarım saat sonra internet geldi. Telekom'da durum nasıl bilmiyorum ama bir gün geçtiyse çoktan gelmeliydi bence.

Hocam süreyi bilmem, lakin modemler öyle oluyor maalesef.

Mesela bana SuperOnline' dan modem gönderdiklerinde karton bir kutu içerisinde modem ve adaptör olarak geldi. Sizde yine PC kablosu da varmış, bende o da yoktu. :(

Hocam birde bu modeme şifre falan giriyorlar beki odur. İsterseniz arayıp bir sorun. (y)
Bizede bugün Türksat'dan geldiler modemi kurup bilgisayara bağladılar yarım saat sonra internet geldi. Telekom'da durum nasıl bilmiyorum ama bir gün geçtiyse çoktan gelmeliydi bence.

Bir tanıdığıma da Türksat'tan gelip kurdular. Hemen aktifleşti. Bugün 3. gün bekliyorum hala aradığımda sistemin tanıması lazımmış o bekleniyor dediler. Daha öncede internet bağlatmıştım hiç böyle bir şeyle karşılaşmadım. Buraya yeni altyapı yapıldı belki sebebi budur ama bana çok saçma geliyor.
Bu arada bana da pc kablosu gelmedi. Masaüstü ile bağlantı yapamam şuanda.

ISS tarafından modem kurulumu gerçekleşir güncel modemlerde. Bu yüzden 1 saat içinde modemi sakın kapatmaman lazım. Manuel yapmak için sözleşme içinde bulunan kullanıcı adı şifreni modeme girmen lazım. Manuel ile beklersen daha kısa sürer.
Eğer yeni abone isen hattın açılması gerekebilir, bu yüzden 12 saat veya daha uzun süre gerekebilir.

ISS tarafından modem kurulumu gerçekleşir güncel modemlerde. Bu yüzden 1 saat içinde modemi sakın kapatmaman lazım. Manuel yapmak için sözleşme içinde bulunan kullanıcı adı şifreni modeme girmen lazım. Manuel ile beklersen daha kısa sürer.
Eğer yeni abone isen hattın açılması gerekebilir, bu yüzden 12 saat veya daha uzun süre gerekebilir.
Yeni konu açtım. https://www.technopat.net/sosyal/konu/tilgin-modem.363365/
Birde sorduğumda sistemde görünüyorum ama onay bekleniyormuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı