Türk Telekom yüksek ping

Onurcan Çetin

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba Technopat ailesi,
Dün öğlen başlayan ping sorunum devam etmekte normalde. Almanya'da sunucusu olan bir oyundan (Dead by Daylight) 60-70ms gibi değerler alırken şimdi 80-100 arası gibi değerler alıyorum. Bu dediğim olaya Valorant'ta dahil İstanbul'da sunucusu olan bir oyundan nedense yüksek değerler alıyorum. Normalde aldığım değerler 13 ile 14 ancak dün başlayan sorundan sonra rastgele değerler almaya başladım (60-70) gibi ve nedense Almanya sunucusu 40'larda gezinmeye başladı, herhangi bir program vs yüklemedim evde tek başıma yaşıyorum. İnternet hız değerlerim yüksek ve kablolu kullanıyorum, Türk Telekom'la iletişime geçtim ancak bir sorun olmadığını belirttiler. Ne yapmam gerekiyor?

Kullandığınız internet altyapısı proxy yönlendirmelerine mağruz kalmış olabilir. Ana proxy olarak farklı bir ülkede görünüyor olabilirsiniz. Modeme reset sonrası aldığınız IP adresinin lokasyonunu bir sorgulayın. Lokasyon doğruysa modemde sorun yoktur PC'de sorun vardır.

Kullandığınız internet altyapısı proxy yönlendirmelerine mağruz kalmış olabilir. Ana proxy olarak farklı bir ülkede görünüyor olabilirsiniz. Modeme reset sonrası aldığınız IP adresinin lokasyonunu bir sorgulayın. Lokasyon doğruysa modemde sorun yoktur PC'de sorun vardır.
Statik IP kullanıyorum hocam Dinamik değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı