Türk Telekom fiberde port yok

Eki Görüntüle 1190178
Binanın altındaki cihaz bunun gibi ama markası Nokia ve üstünde Türk Telekom yazıyor.

GPON swich koymuşlar bu 24 portun hepsi dolumu peki tüm ışıklar yanıyor mu?

Ayrıca bir tane 4'lü Hub alıp bu portlardan birini Hub'a bu porttan söktüğün kabloyu ve senin kabloyuda bu Hub'un diğer portlarına takın bir deneme yapın çalışma ihtimali var.

Ayrıca bir tane 4'lü Hub alıp bu portlardan birini Hub'a bu porttan söktüğün kabloyu ve senin kabloyuda bu Hub'un diğer portlarına takın bir deneme yapın çalışma ihtimali var.
Hepsi dolu dün baktım üç tanesinde ışık yanmıyordu bugün sadece birinde yanmıyordu.

Dörtlü hub ne ve kendim mi takmalıyım ?

Son düzenleme:
Hepsi dolu dün baktım üç tanesinde ışık yanmıyordu bugün sadece birinde yanmıyordu.

Dörtlü Hub ne ve kendim mi takmalıyım?

Cihaz bu evet kendi yapabilirsin bir tanede 1 metrelik CAT 6 Ethernet kablosu alın deneyin.
Çalışmama ihtimali var ama denemekten zarar gelmez.

Bunu yaparsam sistemde port var mı gözükecek?

FTTH ve FTTB sistemlerde port sıkıntısı yoktur.
Size bilgi veren ekip swich de port olmadığı için bağlantıyı yapamamışlardır.
Burada amaç sizin fiber sisteme dahil olmanız ancak bazı swichler bu tip bağlantıya izin vermeyebilir bu sebeple çalışmayabilir dedim.
Denersiniz çalışmazsa iade edersiniz cihazı yaada bir bilgisayarcı var ise tanıdığınız emanet alabilirsiniz.

Geri
Yukarı