Türk Telekom FTTH altyapıda ping değerleri nasıl?

Anlıyorum hocam haklısınız belki ama yine de insan düşünmüyor değil. Hani gerçek fibere geçiyorsun, Kocaeli de İstanbul'a çok yakın bir yer. 45 ping almak çok da marifetli gelmiyor.
Değerleriniz bence çok iyi. Ben Türk Telekom, FTTH bağlantıda adana'dan CSGO sunucusuna 55 ping, Valorant'da 18 ping ile bağlanıyorum. Biz ölek o zaman. 😄
Ekran görüntüsü 2022-12-18 002437.png

Her oyunda paket kaybı göstergesi olmayabilir fakat Valorant, CS GO, Battlefield gibi bir çok online oyunda network parametrelerini (PL dahil) gösteren ayar var. Onları ayar menüsünden aktif hale getirerek ekranda görünmesini sağlayabilirsin.
Anladım, paket kaybı ayarını açtım. Kaç dakika test etmem gerekir? Oyun oynarken arada sırada baksam yeterli olur mu? Bir de sadece Valorant'ta test etsem yeterli olur değil mi?
Değerleriniz bence çok iyi. Ben Türk Telekom, FTTH bağlantıda adana'dan CSGO sunucusuna 55 ping, Valorant'da 18 ping ile bağlanıyorum. Biz ölek o zaman. 😄
Eki Görüntüle 1605865
Ama konumunuz önemli. Muhtemelen daha doğuda oturuyorsunuz.

Eki Görüntüle 1605865
Rica etsem 3.120.0.0, 52.58.81.34 ve 18.157.43.27 adreslerine ping atıp kaç ms ping aldığınızı gösterebilir misiniz? Ya da direkt Valorant Frankfurt pinginizi söyleseniz de olur. Ben de Adana'da FTTH Türknet kullanıyorum da karşılaştırayım dedim.

Anladım, paket kaybı ayarını açtım. Kaç dakika test etmem gerekir? Oyun oynarken arada sırada baksam yeterli olur mu? Bir de sadece Valorant'ta test etsem yeterli olur değil mi?
1 saat test edin yeterli.

Rica etsem 3.120.0.0, 52.58.81.34 ve 18.157.43.27 adreslerine ping atıp kaç ms ping aldığınızı gösterebilir misiniz? Ya da direkt Valorant Frankfurt pinginizi söyleseniz de olur. Ben de Adana'da FTTH Türknet kullanıyorum da karşılaştırayım dedim.
Benim ping atınca 47 çıktı hep ama Valorant Frankfurt sunucusunda 40 ping alıyorum. LoL'de TR de daha düşük alırken Valorant'a oranla; EUW'da ise Valorant daha düşük oluyor. İkisi de Frankfurt ve İstanbul değil mi? İlginç.

Valorant yüklü olmadığı için kontrol edemedim. Sunucu IP adresini biliyorsanız yazın kontrol edeyim.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    28,5 KB · Görüntüleme: 35
  • 2.png
    2.png
    29 KB · Görüntüleme: 33
  • 3.png
    3.png
    29,2 KB · Görüntüleme: 33
Valorant yüklü olmadığı için kontrol edemedim. Sunucu IP adresini biliyorsanız yazın kontrol edeyim.
104.160.143.125 Riot frankfurt. Pinglerimiz bayağı benzer. Zaten sanırım bu Riot sunucusu hariç aynı çıkışları kullanıyorlar TT ile. Ben bu Riot sunucusuna 52-53 ms ping alıyorum.

104.160.143.125 Riot frankfurt. Pinglerimiz bayağı benzer. Zaten sanırım bu Riot sunucusu hariç aynı çıkışları kullanıyorlar TT ile. Ben bu Riot sunucusuna 52-53 ms ping alıyorum.
FTTH olduğu için pek fark olmuyor. Her ne kadar Türk Telekom, Adana sunucusuna 7 KM (4 Mil) uzaklıkta olsamda 2 MS'de bağlanabiliyorum.
Kablolu bağlantı ile bu değerleri alıyorum bu arada. Siz kablosuz bağlanıyor olabilir misiniz?

1.png

FTTH olduğu için pek fark olmuyor. Her ne kadar Türk Telekom, Adana sunucusuna 7 KM (4 Mil) uzaklıkta olsamda 2 MS'de bağlanabiliyorum.
Kablolu bağlantı ile bu değerleri alıyorum bu arada. Siz kablosuz bağlanıyor olabilir misiniz?

Eki Görüntüle 1606543
Dediğim gibi tamamen farklı çıkışlar kullanılıyor Riot sunucusunda. Tracert atarsanız o zaman anlaşılır. Benimki tamamen Türknet yönlendirmesi üzerinden gidiyor. O yüzden fark olması normal. Sizin değerler gayet iyiymiş.

Geri
Yukarı