Türk Telekom FTTH altyapısında ISS tavsiyesi

JfWinks

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selamlar, yaklaşık 1 ay içinde eve çıkacağım. Oturacağım binada Türk Telekom'un FTTH (Daireye Kadar Fiber) altyapısı bulunuyor. Aynı şekilde Türk Telekom altyapısıyla fiber kullanan arkadaşlar hangi ISS'yi önerirsiniz?

Ayrıca hangi ISS hangi modemi veriyor, yeterince kuvvetli çekim sağlayacak mı bunlar çok önemli benim için. Modemi alt kata bağlayacağım, bir üst kattan da çekmesi gerekiyor. Eğer verilen modem yetersizse ya bir mesh sistemi ya da sinyal kuvvetlendirici cihazlardan almam gerekecek galiba. Böyle bir durumda ne önerirsiniz?

Aşağıya Extranet, NetSpeed ve TurkNet altyapı sorgularımı ekledim.

extranetaltyapısorgu.png
netspeedaltyapısorgu.png
turknetaltyapısorgu.png

TurkNet'i tavsiye ederim. Kurulumu falan çok hızlı ve ilgililer. Davet kodun yoksa verebilirim, bu arada alt yapın iyiyse gerçekten TurkNet en iyisi.

TurkNet hangi modemi veriyor peki? Wi-Fi 5 destekliyor mu verdiği modem bir bilginiz var mı?

@AXCHNEER Comnet nasıldır ISS hakkında hiç bir bilgim yok, ne gibi avantajları var acaba? Ayrıca hangi modemi verdiğini de biliyorsanız çok güzel olur.

TurkNet hangi modemi veriyor peki? Wi-Fi 5 destekliyor mu verdiği modem bir bilginiz var mı?

@AXCHNEER Comnet nasıldır ISS hakkında hiç bir bilgim yok, ne gibi avantajları var acaba? Ayrıca hangi modemi verdiğini de biliyorsanız çok güzel olur.
TurkNet'in verdiği modem 5GHz hızını destekliyor ama model değişebiliyor. Ancak taahhüt ettikleri hızı alt yapınız iyiyse rahatça alırsınız. 100 mbps paketi kullanıyorum, 120 mbps internet hızım var.

@AXCHNEER Comnet nasıldır ISS hakkında hiçbir bilgim yok, ne gibi avantajları var acaba? Ayrıca hangi modemi verdiğini de biliyorsanız çok güzel olur.

@erengore hocamız burada anlatmış. İsterseniz soru sorabilirsiniz.

TürkNet'de davet kodu kullanıp 1 aylık ücretsiz interneti kullanırsanız cayma hakkınız siliniyor haberiniz olsun.

@berkays55 Teşekkür ederim, evin içine kadar fiber kablo geliyor 100 Mbit rahat alırım diye düşünüyorum. Modemin çekim kalitesi benim için önemli, malum online oyunlar vs. Rica etsem sizdeki modemin marka modelini atabilir misiniz?

@AXCHNEER Teşekkür ederim, okuyacağım yazıyı.

TurkNet ayrıca fiber de modem sabit Türk Telekom'un modemini veriyorlar bir sorun yaşamazsınız ama üst kat için bir adet Wi-Fi router alırsanız çok daha rahat edersiniz 150-200 TL'ye çok rahat bulabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı