Türk Telekom FTTH altyapısındaki upload hızları yükseldi mi?

Daha fazla  
Selamlar,
Birkaç ay önce Türk Telekom altyapısında upload hızlarının bir miktar yükseleceğine dair söylentiler ortaya çıkmıştı. Ancak ne TT tarafından ne de BTK tarafından bu söylentilere bir cevap geldi. Bugün yaptığım hız testi sonucunda görseldeki sonucu aldım. Normalde hep 8 küsur çıkan upload değeri bu kez 10 küsur çıktı. Sizlerde durum nedir?

1662578961597.png

Altyapı: Türk Telekom FTTH.
Kullandığım sağlayıcı firma: Millenicom.
Kullandığım paket: 100 down / 8 up.
Lokasyon: Kayseri
Tarih : 7 Eylül 2022, saat 22.37

Edit : Başlığı "Türk Telekom FTTH altyapısındaki arkadaşlar upload hızlarımızı paylaşalım" şeklinde açmıştım, moderatör bu şekilde değiştirmiş. Açıkçası kendi yazdığım başlığın amacıma daha uygun olduğunu düşünüyorum zira ben upload hızlarının yükselip yükselmediğini sormuyorum. Yükseleceğine dair söylentilerin olduğunu söyledim ve sizlerde durumun ne olduğunu merak ettim sadece.

Son düzenleme:
Vay be, bende de artış olmuş. TT altyapısında TurkNet kullanıyorum. Daha dün yaptığım testte 8 Mbps alıyordum. Daha önce 8'in üstünü görmemiştim 🥲
1662580139357.png

100 Mbps üstü hızlarda zaten yeni hızlar vardı.

500 Mbps pakette 40 Mbps ile başlayıp 35 Mbps'ye düşüyordu.
Şimdi ise 45 Mbps ile başlayıp 35 Mbps'ye düşüyor.

Download hızında bir değişiklik yok.
580 Mbps ile başlayıp 500 Mbps'ye düşüyor.

1662580621922.png

Son düzenleme:
Telekom kendü müşterilerine artış yapmış.
VDSL TT altyapısında Netspeed kullanıyorum ve artış hala olmamış.
Eki Görüntüle 1510968

Eki Görüntüle 1510971
UP 8Mbps olanlar 10Mbps'e çıkartılmış.

VDSL TT altyapısında Netspeed kullanıyorum ve artış hala olmamış.
Eki Görüntüle 1510968
Söylentiler çıktığında sadece FTTH için olacağı belirtiliyordu ama ben de tam bilmiyorum hocam. Önümüzdeki süreçte netleşir diye düşünüyorum.

Eki Görüntüle 1510971
Yeni paketlerde yeni upload değerleri vardı dediğiniz gibi ama benim merak ettiğim mevcut müşterilerdeki durum.
Telekom kendü müşterilerine artış yapmış.

UP 8Mbps olanlar 10Mbps'e çıkartılmış.
Ben Millenicom müşterisi olmama rağmen 8'den 10'a yükselmiş gibi duruyor tam bilemedim şimdi. Uploadu edip test etmek lazım ama nereye ne upload edilir, edilirken saniyede kaç MB yüklendiği nasıl görülür hiç bilmiyorum. Test eden varsa buraya yazar zaten.

FTTH altyapıda yükselen hızları görüyoruz, peki ya VDSL hatlarda yükseliş var mı ?
Benim Türknet VDSL hattım halen 8 Mbit uploada sahip.

FTTH altyapıda yükselen hızları görüyoruz, peki ya VDSL hatlarda yükseliş var mı ?
Benim Türknet VDSL hattım halen 8 Mbit uploada sahip.
VDSL'de durum nedir bilmiyorum hocam. Dediğim gibi söylentiler çıktığı zaman sadece FTTH için geçerli olduğu da belirtiliyordu ancak araştırmama rağmen BTK'dan böyle bir kurul kararı vs. çıktığını görmedim henüz.

VDSL'de durum nedir bilmiyorum hocam. Dediğim gibi söylentiler çıktığı zaman sadece FTTH için geçerli olduğu da belirtiliyordu ancak araştırmama rağmen BTK'dan böyle bir kurul kararı vs. çıktığını görmedim henüz.
Hızlarla ilgili böyle bir tablo paylaşılmıştı sağda solda. Burada ADSL ve VDSL hızlarının da yükseleceği gösterilmiş. Tablodaki hızların yanındaki ilk sayı ücretsiz şekilde verilecek olan hızları, alt satırlardaki hızlar da ücretli şekilde verilecek hızları gösteriyor demişlerdi.
Yani VDSL 100 Mbit hatların uploadı 10 Mbit olacak diye bekliyoruz, isteyen aboneler ekstra ücret ( mesela 50 TL gibi) vererek 15 Mbit yaptırabilecek dediler.

Dosya Ekleri

• a8805cca6e8f6c0279b355febbe1f2f0.jpg
    a8805cca6e8f6c0279b355febbe1f2f0.jpg
    68,8 KB · Görüntüleme: 47
Hızlarla ilgili böyle bir tablo paylaşılmıştı sağda solda. Burada ADSL ve VDSL hızlarının da yükseleceği gösterilmiş. Tablodaki hızların yanındaki ilk sayı ücretsiz şekilde verilecek olan hızları, alt satırlardaki hızlar da ücretli şekilde verilecek hızları gösteriyor demişlerdi.
Yani VDSL 100 Mbit hatların uploadı 10 Mbit olacak diye bekliyoruz, isteyen aboneler ekstra ücret ( mesela 50 TL gibi) vererek 15 Mbit yaptırabilecek dediler.
FTTH altyapılarınki yavaş yavaş yükselmeye başladığına göre VDSL'e de sıra gelecektir diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı