Türk Telekom FTTH upload yaparken ping çıkıyor

Ben de öyle, kablonet FTTB altyapısını kullanıyorum 4 gün önce taahüt verdim hemde 2 yıllık. 😟

Şu Çankaya, Emek'de olmayan bir şey yok sanırım. Neredeyse bütün sokaklarda bütün ISS'lerin altyapısı var.
Valla dostum Emekte hepsi var cidden,ona yakın olan bahçelievlerde yok ama orası daha ilginç :D

Bu arada kablonet fena değil fakat yayın için sıkıntı.

Eki Görüntüle 1066694
Şimdi bir ayar yapıp tekrar deneyeceğim. İşe yararsa sana da söylerim.

Yeniden yaptım. Şimdi ayarlarımı yapıp son testimi de atacağım.
Eki Görüntüle 1066697
Ayarları yapamıyorum. @Patrixcs router bug'a giriyor. Upload'ı limitliyor. Download'ı ise KB cinsinden limitliyor. 8 Download alıyorum. Her güncellemede bozuyorlar şu cihazın bir yerini. Upload'a 8 yazıyorum. Tam 8 veriyor. Download'a 112 yazıyorum. 8 Mbps download belki geliyor. Bir şeyi de düzgün yapamamışlar. Önceden çok güzel tıkırında çalışıyordu.

Bu da komik tablo:
1623585985713.png

Düşünürken aklıma farklı bir ihtimal geldi. Çok komik ve oran olarak imkansız sayılabilir. Statik mi yoksa CGN mi hizmet alıyorsunuz bilemiyorum.

Dediğim gibi ufak bir ihtimal. Bulunduğunuz IP bloğu yüzünden olabilir mi?

CGN hizmeti verıyorlar IP havuzları fena değil ama. Statik IP alıp denerim birazdan.
Ayarları yapamıyorum. @Patrixcs router Bug'a giriyor. Upload'ı limitliyor. Download'ı ise KB cinsinden limitliyor. 8 download alıyorum. Her güncellemede bozuyorlar şu cihazın bir yerini. Upload'a 8 yazıyorum. Tam 8 veriyor. Download'a 112 yazıyorum. 8 Mbps download belki geliyor. Bir şeyi de düzgün yapamamışlar. Önceden çok güzel tıkırında çalışıyordu.

Bu da komik tablo:
Eki Görüntüle 1066717

Bende yapmaya çalışmıştım aynısı oldu bana da. Upload 8 geliyor download patates gibi simetrik oluyor. Download/upload 1024/1024 dener misin?

DH Forum'da incelemesini buldum sanmıştım, konuyu kirlettiğim için hepinizden özür dilerim.
Hatta sildiğim bağlantı da şu:

Geri
Yukarı