Türk Telekom FTTH upload yaparken ping çıkıyor

Gibirnet firması kendi hizmetlerini övmek amacıyla hesap açıyor, internet ile alakalı bazı gönderilerin altına kendi reklamlarını sanki gerçek kullanıcı yapıyormuş gibi yaptırıyorlar. Ben bu olaya şahit olsam belki de Gibirnet'e geçmezdim çünkü firmadan soğutuyor. Fakat kullandığım zaman diliminde sorunla karşılaşmadım.
Vay be ilk defa duydum bunu. Neyse sizin için hız ve ping değerlerinde sorun yok ise kullanın yine de. Bu arada bu firmanın yakın zamanda zam yapacağını duymuştum. Zam geldi mi?

Vay be ilk defa duydum bunu. Neyse sizin için hız ve ping değerlerinde sorun yok ise kullanın yine de. Bu arada bu firmanın yakın zamanda zam yapacağını duymuştum. Zam geldi mi?
Yeni müşterilere 6 ay boyunca sabit fiyattan satıyorlar. Bana gelmedi o yüzden.
Hala bu konudaki gibi cevap veriyor mu destek? :D
Gıbırnet konusu
Destek bana bu konudakinin tam zıttı şekilde cevap veriyor. Gayet saygılılardı.

Son düzenleme:
Bugün bir ekip gelip ont yi değiştirdi fakat hangi marka? Nokia ONT. Huawei Bursa'da yokmuş falan falan.

Ankara'da vardır gidin oradan getirin dedim olmaz dedi. Sanırsam müdür ile konuşcam belli yoksa böyle asla çözülmez. Ve bu bufferbloat sorununu oyuna atmaya kalktı telefonda aradığı kişi. Bakır kullandığın zaman oyunu az kişi oynuyordur o zaman şimdi daha fazla oynuyordur dedi. Bende 2 hafta önce fibere geçiş yaptım dedim :D. @Ulunay @erengore @TeknoFix29 @Takeshi Kovacs

@ERYİGİTOGUZ bu arada gelen arkadaş ONT cihazını taktı pon ışığı yandı IP almadı yeni getirdiği ONT cihazında. Sonra sisteme kayı yapıldığında IP almaya başladım.

Yani kısaca Huawei ONT kullanabilirsin kayıt etmeleri gerekiyor sisteme.
Demekki bize gelen ekip bilmeden konusmus. Hocam letgoda bu cihazlardan satanlar cikiyor birtane alip deneme sansiniz yok mu belki kayit ettirip kullanabilirsiniz.

@ERYİGİTOGUZ sisteme kayıtlı olmadığı için IP alamadın o yüzden çalışmadı. Pon yandığını söyledin zaten olt ile bağlantı kurduğu anlamına gelir.

Az önce müşteri hizmetlerini aradım kayıt yapıyorlar mı diye adam biraz araştırdı olmadığını söyledi buradan izin verilmiyormuş. Saha ekiplerine bu şekilde yapmaları için bir kayıt açabilirim dedi ama adamlar zaten aynı marka olma kafasındalar zaten.

Müdürlüğe gidip müdürle konuşmaktan başka çare yok cidden. Müşteri hizmetlerini niye bu kadar az izin veriliyor anlamıyorum. Adamların tek yaptığı arıza kaydı açmak ve paket yükseltmekten başka bir şey yapmıyorlar.

Bizim 2 sokak ötede TT yeni bir binaya fiber çekti oradaki arkadaşa Nokia ONT vermişler. Sokağın başında birisi TT fiber altyapısından Comnet'e başvurmuş. Bugün kurulmuş ve ona Huawei vermişler ve 130 Mbps hız alıyor. Sanırım ellerinde hangi model var ise onu takıyorlar. Yani ONT ve OLT uyumluluğuna göre vermiyorlar diye düşünüyorum. Sonuçta arada iki sokak var ve ikisi de aynı santrale bağlıdırlar muhtemelen. Yalnız acı bir gerçek var ki ikisininde binasında Gigafiber var ama TT fiber kullanıyorlar. :D

Bizim 2 sokak ötede TT yeni bir binaya fiber çekti oradaki arkadaşa Nokia ont vermişler. Sokağın başında birisi TT fiber altyapısından Comnet'e başvurmuş. Bugün kurulmuş ve ona Huawei vermişler ve 130 Mbps hız alıyor. Sanırım ellerinde hangi model var ise onu takıyorlar. Yani ont ve olt uyumluluğuna göre vermiyorlar diye düşünüyorum. Sonuçta arada iki sokak var ve ikisi de aynı santrale bağlıdırlar muhtemelen. Yalnız acı bir gerçek var ki ikisinin de binasında GigaFiber var ama TT fiber kullanıyorlar. :D
GigaFiber olupta TT fiber asla kullanmam.

Zaten o OLT ve ONT aynı marka olması gerekli şeyi zaten baştan beri yalan. ONT cihazı sadece dönüştürücü o kadar. Nokia hariç kendisi neyse küfür etmicem.

GigaFiber olupta TT fiber asla kullanmam.

Zaten o OLT ve ONT aynı marka olması gerekli şeyi zaten baştan beri yalan. ONT cihazı sadece dönüştürücü o kadar. Nokia hariç kendisi neyse küfür etmicem.
GigaFiber ne olduğunu bile bilmiyorlar ondan Telekom felan kullanıyorlar sanırım. Gigafiber çok güzelde altyapı sorunları son zamanlar arttı. Bir de ping seviyeleri bazı kullanıcılarda arttı diyorlar. Ben de ping ile alakalı bir sorun yok henüz.

Geri
Yukarı