Türk Telekom FTTH upload yaparken ping çıkıyor

Müşteri hizmetlerini aradım ONT cihazını değişimini istiyorum diye öyle bir işlem yok diyor. Fiber getirmek için uğraş dur sonra sorun çıkarsan.
Hocam değişmezse internette uygun fiyata 2.el bulursunuz belki Huawei veya ZTE. ZyXEL pahalı oluyor ve Türk Telekom'da kullanan görmedim hiç.

@Küçükpazarlı sende de Nokia ONT vardı değil mi hocam?
Evet hocam Nokia G-010G-Q modeli. Bende bir sıkıntı çıkmadı hatta çoğu kişi 94-95 Mbps sınırına takılırken ben 100-101 gördüm. Normal kullanımda ping zıplaması olayı olmadı hiç. Ama kalitesine gelirsek çok dandik bir cihaz.

Upload veya download yaptığın zaman pingin yükselmesi anormal bir durum değil. Ping yükselir.

FTTH altyapıdan bahsediyorum. Ve 8 Mbps upload yerine 6 Mbps upload veriyorum yayına ping zıplamaları oluyor. Bu kesinlikle normal değil. Çoğu yayıncı FTTH fibere sahip onlarda bir problem olmuyor niye bende oluyor?

Aynı şekilde arkadaşım Superonline FTTH kullanıyor. Upload hızı 5 Mbps olduğu zamanda 4 Mbps upload veriyordu yayına pingi zıplamıyordu.

FTTH altyapıdan bahsediyorum. Ve 8 Mbps upload yerine 6 Mbps upload veriyorum yayına ping zıplamaları oluyor. Bu kesinlikle normal değil. Çoğu yayıncı FTTH fibere sahip onlarda bir problem olmuyor niye bende oluyor?

Aynı şekilde arkadaşım Superonline FTTH kullanıyor. Upload hızı 5 Mbps olduğu zamanda 4 Mbps upload veriyordu yayına pingi zıplamıyordu.
O zaman sizin Fiberiniz kötü. 😂

Hocam ben Upload limiti vesayre hiçbir şey koymadan açınca bile sorun olmuyor. 1080 60 açıyorum Discordda.

Geri
Yukarı