Türk Telekom FTTH upload yaparken ping çıkıyor

QoS ayarını hangi modemde yaptınız? ZTE H298A V9 var bende. Bir de şunu sormak istiyorum upload yaparken ping fırlıyordu ya download hızınızda da düşme oluyor muydu benim 10'lara düşüyor.

1651092378504.png

1651092559752.png

1651092577746.png

İyi modem olmadıkça ya da open wrt olmadan downloadta düşüş olur. Genelde oyuna girince aktifleştiriyorum. Modem Archer C5v. Telekom'un verdiği modem.

Eki Görüntüle 1372140

Eki Görüntüle 1372146

Eki Görüntüle 1372147

İyi modem olmadıkça ya da open wrt olmadan downloadta düşüş olur. Genelde oyuna girince aktifleştiriyorum. Modem Archer C5v. Telekom'un verdiği modem.

Bendeki modemde bu ayarlar yok hocam maalesef. Alttaki olan testi tekrar yaparak bir de diğer yandan hız testi yapar mısınız? Bende download hızı 3-4'lere düşüyor bu testin upload kısmını yaparken.
Evet arkadaşlar an itibari ile Nokia ont bufferbloat sorunu çözülmüştür.
@Ulunay @Disty @erengore
nasıl çözdünüz.

Son düzenleme:
Bendeki modemde bu ayarlar yok hocam maalesef. Alttaki olan testi tekrar yaparak bir de diğer yandan hız testi yapar mısınız? Bende download hızı 3-4'lere düşüyor bu testin upload kısmını yaparken.

Nasıl çözdünüz.

Bir test edeyim dedim hocam düzeltmişlerdi ancak aradan 1 2 hafta geçti gene aynı bufferbloat devam ediyor.

Sorun tamamen QoS ile alakalı. TT'nin verdiği routeri bridge moduna alıp kendi routeriniz ile düzgün bir QoS ayarlayın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Screenshot from 2022-05-01 00-29-18.png

Bir de şunu sormak istiyorum, upload yaparken ping fırlıyordu ya download hızınızda da düşme oluyor muydu? Benim 10'lara düşüyor.
Upload için QoS kullanılmazsa normal bir durum.
Download yapabilmek için upload da yapmanız da gerek.
Upload/Download oranı genellikle 1/20 oranında olur.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı