Türk Telekom FTTH upload yaparken ping çıkıyor

Gelmesi pek önemli değil aslında, @Patrixcs hocamın bulunduğu yerde Turk Telekom fiberi var. Benim bulunduğum yerde de Turksat fiberi (FTTB) var ama sağlıklı değil. Sağlıklı bir altyapı olmadığı sürece faydadan çok zarar.
Aynen adam akıllı altyapı yoksa o iş yaş oluyor. Fiber diye başvuruyor insanlar çıkan değerler oldukça komik.

Gelmesi pek önemli değil aslında, @Patrixcs hocamın bulunduğu yerde Türk Telekom fiberi var. Benim bulunduğum yerde de Türksat fiberi (FTTB) var ama iki altyapı da sağlıklı değil. Sağlıklı bir altyapı olmadığı sürece faydadan çok zarar.

Benim sitede Telekom FTTH var ama bölgemde Superonline FTTH dolu. Çok ama çok nadir Kablonet var ama genel olarak Superonline FTTH var. VDSL kullanan yok bölgede en son bir tane dolabı kaldırıyolardı sanırsam.

Benim sitede Telekom FTTH var ama bölgemde Superonline FTTH dolu. Çok ama çok nadir Kablonet var ama genel olarak Superonline FTTH var. VDSL kullanan yok bölgede en son bir tane dolabı kaldırıyolardı sanırsam.
Altyapı biraz şans işi gibi. Az önce birisi bana Superonline FTTH hizmetinden hiç memnun olmadığını söyledi. Adam hatta nasıl memnun değilse 65 Mbps Türknet VDSL'e geçmiş. Yine de benim de görüşüm hem pahalı hem 24 ay taahüt yapması gerçekten kötü. Ülkenin ana internet sağlayıcılarının durumları ne kadar da komik cidden.

Valla hocam şans işi. Gelsin de kötüsü gelsin artık baydım bu hız ve pinglerden @B 52 Stratofortress
Hız testi yapayım derken garip bir sonuç ile karşılaştım 🤔
Almam gereken upload hızının 110 katını alıyorum?

wtf.png

Altyapı biraz şans işi gibi. Az önce birisi bana Superonline FTTH hizmetinden hiç memnun olmadığını söyledi. Adam hatta nasıl memnun değilse 65 Mbps TurkNet VDSL'e geçmiş. Yine de benim de görüşüm hem pahalı hem 24 ay taahhüt yapması gerçekten kötü. Ülkenin ana internet sağlayıcılarının durumları ne kadar da komik cidden.

Taahhüt denen şey zaten gereksiz bir şey. Benim taahhüt bittiğinde bana 180 TL vermek isteyecekler asla kabul etmem zaten.

Hız testi yapayım derken garip bir sonuç ile karşılaştım 🤔
Almam gereken upload hızının 110 katını alıyorum?

Eki Görüntüle 1066302
Valla bu upload benim hiç işime yaramıyor. Evde 1000 Mbps upload var ama 3 günde kullandığım upload miktarı 0.37 MB. :D Yayın yapan ve sunucu işleriyle uğraşan arkadaşların işine yarıyor herhalde.

Yeni konular

Geri
Yukarı