Türk Telekom geceleri hız neden düşüyor?

Saçmalık gerçekten. Zamanında kullanırken bizde de kesiliyordu. Türknet geçtik şu ana kadar ancak 1 kere hız düşmüştür. Her ne kadar zam yemiş olsa da 100Mbps için 250 TL uygun bence.

İstanbulda hala portlar zortluyor. Biraz önce internet yine düştü. 100 Yıl marşı yazıyorlar, hala 20 sene gerideyiz halbuki..

Normal şartlarda iyi bir şekilde hizmet sunmaları lazım lakin sekmeler oluyor oda kullanımdan kaynaklı çoğu insan geceleri büyük miktarda download yapıyor oda kullanımlar az diye oysaki download üstüne download olunca nonu seferde geceleri internet hızında düşüşler meydana geliyor veya bakımlar genellikle geceleri olur onunda etkisi olabilir en sağlıklı cevap müşteri hizmetleri arayıp oradan yanıt almak bence.. 👍

Bizde fiber var normalde 70Mbps olan internet az önce ölçtüm 50 olmuş ama upload da 9 10'dan 15e çıkmış. Sağlayıcım Türk telekom🤷‍♀️

Saçmalık gerçekten. Zamanında kullanırken bizde de kesiliyordu. TurkNet geçtik şu ana kadar ancak 1 kere hız düşmüştür. Her ne kadar zam yemiş olsa da 100Mbps için 250 TL uygun bence.

Bundan 5 gün önce internetim devamlı kesiliyordu. Aradım Türk Telekom'u ekip yönlendirdi. Ekip geldi kabloları yeniledi. Sonra tekrar kontrol etti sizin modem bozuk dedi. Bende gittim yeni modem aldım sıfır fakat sorun yine devam etti. Tekrar aradım ben bunları konuştuktan hemen sonra tekrar hız testi yaptım. Ne gariptir ki hızım daha çok düştü. Defalarca aramaya rağmen çözüm olmadı. Bende kapattım çözüm sürecini artık sorgulamıyorum. İnsanın sabrını deniyorlar çünkü. Ayrıca 4 yıl TurkNet kullandıktan sonra kendilerini defalarca telefon direğinin orada bir şey yaparlarken gördüm. Sonra devamlı internetim kesildi. TurkNet'i biliyorsunuz sorun yoksa iyi fakat sorun çıkarsa çözmeleri çok zor oluyor.

Normal şartlarda iyi bir şekilde hizmet sunmaları lazım lakin sekmeler oluyor oda kullanımdan kaynaklı çoğu insan geceleri büyük miktarda download yapıyor oda kullanımlar az diye oysaki download üstüne download olunca nonu seferde geceleri internet hızında düşüşler meydana geliyor veya bakımlar genellikle geceleri olur onunda etkisi olabilir en sağlıklı cevap müşteri hizmetleri arayıp oradan yanıt almak bence. 👍

Müşteri hizmetleri gerçekten hiçbir teknik terim bilmiyor. En sonda arızadan dolayı acaba saha dolabından kaynaklı olabilir mi? Dedim. Tekrar bana sordu. Saha dolabına ekipler geldi mi? Diye bana soruyor.

Bundan 5 gün önce internetim devamlı kesiliyordu. Aradım Türk Telekom'u ekip yönlendirdi. Ekip geldi kabloları yeniledi. Sonra tekrar kontrol etti sizin modem bozuk dedi. Bende gittim yeni modem aldım sıfır fakat sorun yine devam etti. Tekrar aradım ben bunları konuştuktan hemen sonra tekrar hız testi yaptım. Ne gariptir ki hızım daha çok düştü. Defalarca aramaya rağmen çözüm olmadı. Bende kapattım çözüm sürecini artık sorgulamıyorum. İnsanın sabrını deniyorlar çünkü. Ayrıca 4 yıl TurkNet kullandıktan sonra kendilerini defalarca telefon direğinin orada bir şey yaparlarken gördüm. Sonra devamlı internetim kesildi. TurkNet'i biliyorsunuz sorun yoksa iyi fakat sorun çıkarsa çözmeleri çok zor oluyor.

Müşteri hizmetleri gerçekten hiçbir teknik terim bilmiyor. En sonda arızadan dolayı acaba saha dolabından kaynaklı olabilir mi? Dedim. Tekrar bana sordu. Saha dolabına ekipler geldi mi? Diye bana soruyor.

O zaman yönlendirmeyi siz yapın hocam şikayet oluşturun illaki ilgileneceklerdir en kötü ihtimal blöf yaparsınız memnun değilim operatörden ayrılmak istiyorum diye o zaman müşteri kaybetmemek için takla atmaya başlıyorlar tabi sizinde konuşma üslubunuz önemli...

Geri
Yukarı