Türk Telekom GPON fiber nedir?

destro52

Centipat
Yer
Ordu
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. Düne kadar evimde uydu interneti kullanıyordum ve artık yeter dedim çünkü binamda fiber vardı neden kullanmayayım ki dedim. Türk Telekom'la görüşme sağladığımda altyapımın gpon olduğunu öğrendim. Nedir bu gpon altyapı? İnternette araştırdığımda gerçek fiber hızlı fiber vb şeyler gördüm. Ve şöyle bir durum var benim altyapıma sadece Türk Telekom ve Millenicom hizmet veriyor mesela Superonline'yle altyapı sorgulaması yaptığım zaman size destek veremiyoruz gibisinden bir şey söylüyorlar neden sadece 2 firma seçeneğim var bu beni aşırı sinir ediyor. Bende mecburen TTNET'den 35MB limitsiz 100 liraya satın aldım. Millenicom 100 MB'i 120 lira civarlarında veriyor ama destek konusunda şüpheliydim, ki İstanbul'da değil orduda yaşıyorum herhangi bir sorunda Millenicom hızlı yardım sağlayacağını düşünmedim bu yüzden TTNET'i seçtim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı