Türk Telekom'un fiber sözünden dönmesi

rootz

Kilopat
Makaleler
4
Yer
Hatay/İskenderun
Merhaba arkadaşlar, 3 katlı müstakil bir binada yaşıyorum bakır dolap bile yok en yakın dolap 1300 metre uzaklıkta.

Birkaç ay önce Türk Telekom'a Twitter destek üzerinden fiber internet başvurusu yaptım ve kabul edildi daha sonra bana bir mesaj gönderildi.

Değerli müşterimiz belirttiğiniz adreste altyapı çalışmalarımız 31.12.2020 tarihine kadar tamamlanması planlanmaktadır.

MH aradım ve ne gelecek dedim fiber dedi eve kadarmış gpon sistemmiş vs.

Hızlandırmak için Ceo'ya mail attım geri dönüş yapıldı müdürlük ile tekrar görüşüldü ve başvurum reddedilmeye başlandı.

2020 yılı içerisinde VDSL/Fiber çalışmamız yok isterseniz özel proje çekelim.

Yaklaşık 30 defa daha mail attım yazmadığım yer kalmadı sürekli aynı sonuç ama bahsi geçen kaydın kayıt numarası bende var MH arayıp sorguladığımda evet fiber gelecek diye yanıt gelmiş deniliyor sizce ne yapabilirim başvurularım arka arkaya reddediliyor bir tane başvurum gpon olarak kabul edildi.

Sözünden dönen Türk Telekom'a karşı ne yapabilirim BTK'ya şikayet edince de aynı şey oluyor.

İletişim birimine yatırım mı yok diyorum, evet yatırım yok diyor ama başka mahallelere bakıyorum 100 metre aralıklarla fiber kabinler koyuluyor. Sizce ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizin mahallenizde fiber talebinde bulunan tek bina sizseniz reddedilmesi bence normal. Bir bina için genelde uğraşmıyorlar. Mahalle olarak talepte bulunursanız daha ciddiye alınacağını düşünüyorum.

Sizin mahallenizde fiber talebinde bulunan tek bina sizseniz reddedilmesi bence normal. Bir bina için genelde uğraşmıyorlar. Mahalle olarak talepte bulunursanız daha ciddiye alınacağını düşünüyorum.
Eve kadar fiber için bahsediyorum.

Ayrıca söz verdiler bir kere mesele sözlerinden dönmeleri.

Benim de evim villa "sitesi" ya burada tam 37 tane ev var gelmişler bizim evlere VDSL2 bağlatıyorlar. Ankastre desen uzakta bana. Onu geçtim kuzenimin evi daha da uzak çocuğun Max hızı 26 Mbps'e kadar düşüyor. Dün marketten gelirken Türk Telekom arabaları gördüm sordum fiber altyapımı diziyorsun hayır dediler. Bizim siteye bir çalışma var mı diye sordum hayır yok dedi yemin ediyorum kafalarına bir tane taş geçircen. Diyorum ki sitedeki en yüksek hız bende o da 33 Mbps diyorum onu alamayanlar var diyor. Vallah çıldırmalık ya yıl 2020 olmuş ben hala 33'te takılıyom. Hadi ankastreden çeksem 55 Mbps gelecekte ankastreden gelen kabloyu hadi taktik onun diğer maliyetleri bir tarafımıza giriyor vazgeçtik. En düşük hız ise sitede 15 Mbps'ya bir de bu VDSL2.

Bu arada özel proje ne oluyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim de evim villa "sitesi" ya burada tam 37 tane ev var gelmişler bizim evlere VDSL2 bağlatıyorlar. Ankastre desen uzakta bana. Onu geçtim kuzenimin evi daha da uzak çocuğun Max hızı 26 Mbps'e kadar düşüyor. Dün marketten gelirken Türk Telekom arabaları gördüm sordum fiber altyapımı diziyorsun hayır dediler. Bizim siteye bir çalışma var mı diye sordum hayır yok dedi yemin ediyorum kafalarına bir tane taş geçircen. Diyorum ki sitedeki en yüksek hız bende o da 33 Mbps diyorum onu alamayanlar var diyor. Vallah çıldırmalık ya yıl 2020 olmuş ben hala 33'te takılıyom. Hadi ankastreden çeksem 55 Mbps gelecekte ankastreden gelen kabloyu hadi taktik onun diğer maliyetleri bir tarafımıza giriyor vazgeçtik. En düşük hız ise sitede 15 Mbps'ya bir de bu VDSL2.

Bende ADSL kullanıyorum konuştuğum zaman sana yeter gibi tepkiler alıyorum.

Özel proje müşteri yatırımı ile oluyor fiber altyapının tüm maliyetini sen karşılıyorsun 3 aya kadar bütün işi bitiriyorlar.

Biraz değişik bir bakış açısı. Ordaki çalışanlara neden sinirlendiğinide anlamadım. Onlarda belli yatırım sonucunda görev verilen çalışanlar. Sizin sorununuz direk Türk Telekom şirketi ile. Özel proje ise senin vereceğin para ile özel altyapı çekilmesi.

Bende ADSL kullanıyorum konuştuğum zaman sana yeter gibi tepkiler alıyorum.

Özel proje müşteri yatırımı ile oluyor fiber altyapının tüm maliyetini sen karşılıyorsun 3 aya kadar bütün işi bitiriyorlar.

Onu konuşsak sitecek karşılasak acaba ne kadar girer :D. Bu arada aynı damgayı ben yedim dün. Bana gelmiş 33 Mbps yeter sana diyor şaka falan değil rol yapıyordur inşallah. Lan bir CoD MW olmuş 230 GB gibi bir şey olmuş. Ben oyunu sil yükle yapsam 15 saate anca iniyor. Oyun olmuş artık 150 GB bana dediği sana yeter sen nereden biliyom benim internet kullanımımı. Harbiden bak şaka gibiler gelmiş sana yeter sana 1 Mbps yeter kafalarındalar dalga geçtikleri o kadar belliki. Bıktım zaten bakır internetten bakırda pahalı yine 501 metre bakır dizmek yerine fiber dizip buraya koysalardı. Daha iyiydi yani fttb olsun eyvallah deceğim onu yapmaya bile üşenmişler. Zaten bu saaten sonra fiber dizdiklerinde gpon dizıyorlar en iyi yatırım bana göre.
Biraz değişik bir bakış açısı. Oradaki çalışanlara neden sinirlendiğini de anlamadım. Onlarda belli yatırım sonucunda görev verilen çalışanlar. Sizin sorununuz direk Türk Telekom şirketi ile. Özel proje ise senin vereceğin para ile özel altyapı çekilmesi.

Kanka sinirlenme sebepim sana 30 Mbps yeter demesi ya zaten sitedeki en yüksek hız bende oda 33 Mbps kablo masrafı yerine özel proje verseler ona da razıyım ben.

Onu konuşsak sitecek karşılasak acaba ne kadar girer :D. Bu arada aynı damgayı ben yedim dün. Bana gelmiş 33 Mbps yeter sana diyor şaka falan değil rol yapıyordur inşallah. Lan bir CoD MW olmuş 230 GB gibi bir şey olmuş. Ben oyunu sil yükle yapsam 15 saate anca iniyor. Oyun olmuş artık 150 GB bana dediği sana yeter sen nereden biliyom benim internet kullanımımı. Harbiden bak şaka gibiler gelmiş sana yeter sana 1 Mbps yeter kafalarındalar dalga geçtikleri o kadar belliki. Bıktım zaten bakır internetten bakırda pahalı yine 501 metre bakır dizmek yerine fiber dizip buraya koysalardı. Daha iyiydi yani fttb olsun eyvallah deceğim onu yapmaya bile üşenmişler. Zaten bu saaten sonra fiber dizdiklerinde gpon dizıyorlar en iyi yatırım bana göre.

Kanka sinirlenme sebepim sana 30 Mbps yeter demesi ya zaten sitedeki en yüksek hız bende oda 33 Mbps kablo masrafı yerine özel proje verseler ona da razıyım ben.
Çalışan boş konuşmuş ama gerçekten daha az hız alan var. Ben mega kent diye geçen İstanbul'da 7 Mbps üzeri hız alamıyorum. Devlet eskiden Türk Telekom'a azda olsa destek veriyordu altyapı için daha sonra devlet KabloNet'e destek vermeye başladı ama KabloNet'inde saçma bir altyapı anlayışı var. BTK'ya hiç sikayet yazdın mı? Gerçi onlar bile 2023'e kadar her eve 100 Mbps getirecez dediler ama yalan çok bunlarda. 😆

Geri
Yukarı