Türk Telekom habersiz taahhüt yenileme

Aynısını bana da hatta bizi aramadan yaptılar 90 TL'den 140 TL ödüyorum şu an

Türk telekom pişmanlıktır. Beni haberim olmadan kendi oyun hizmetleri olan playstore abonesi yaptılar. Playstoreda bulunan açık nedeniyle (ki bu açığı da mutlaka bilerek koyduklarına eminim) beni 1500 tl dolandırdılar. Telekom müdürüyle görüşmeye gittim ve adama onları dava edeceğimi kazandıkları her paranın haram olduğunu, çocuklarının yüzüne nasıl baktığını sordum yüzü bile kızarmadı. Davayı kaybedersem mahkeme masraflarını ve kendi avukatlarının masraflarını da benim ödeyeceğimi söyleyerek beni sindirmeye çalıştılar. Dava açtım karşıma 4 tane avukatla çıktılar ama 2 yıllık dava sonunda davayı kazandım ve hakkımı geri aldım.

Maalesef bu firmalar güçlü olduğu için devlet bunları kolluyor. Aslında bu yaptıkları kanunu alenen çiğnemek ve çok ağır yaptırımları olması gerekli. ABD'de bir banka müşterisinin hesabından ondan habersiz hesap işletim ücreti kestiği için federal mahkeme tarafından 4 milyon dolar cezaya çarptırılmıştı. Bu tür cezalar olmadığı sürece bu firmalar nobranlıklarına devem edeceklerdir. Çünkü çoğunluk hakkını aramıyor onlar da ellerinde ne kalırsa kar olarak görüyolar.

Arkadaşlar ben yazmayı unutmuşum. BTK'ye bizzat başvurduktan birkaç gün sonra beni aradılar. "Arama kayıtlarını tekrardan inceledik ve yaptığımız yanlışlıktan dolayı özür dileriz" gibisinden bir şeyler söylediler. Tekrardan bir pakete geçmek isteyip istemediğimi sordular. Hayır dedim. Taahhütü iptal ettiler. Bu ayın sonunda hizmet tamamen sonlanıyor.

Arkadaşlar ben yazmayı unutmuşum. BTK'ye bizzat başvurduktan birkaç gün sonra beni aradılar. "Arama kayıtlarını tekrardan inceledik ve yaptığımız yanlışlıktan dolayı özür dileriz" gibisinden bir şeyler söylediler. Tekrardan bir pakete geçmek isteyip istemediğimi sordular. Hayır dedim. Taahhütü iptal ettiler. Bu ayın sonunda hizmet tamamen sonlanıyor.

Nası başvurdunuz acaba bende başvurcam :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı