Türk Telekom harici ISS upload hızları

kafkef95

Hectopat
4-5 senedir Türk Telekom abonesiyim. Mart ayında taahhütnamem bitiyor, şu an ADSL 16 Mbps kullanıyorum ve 14E yakın hız alıyorum hiçbir sıkıntım olmadı senelerdir. VDSL geçmeyi düşünüyorum upload hızı için Türk Telekom'u aradım 50 Mbps download 8 Mbps upload için 125 lira fiyat çektiler güya VDSL modem + %25 engelli indirimi dahil çok pahalı geldi. Şimdi eğer ben TürkNet'e veya milenuma veya Kablonet'e veya NetSpeed'e geçersem Türk Telekom'un verdiği 6 veya 8 upload hızını verebilirler mi? Bir çok yerden altyapı sorguladım tahmini bağlantı hızımı 65 Mbps gösteriyor hatta Türk Telekom müşteri hizmetleri de bizzat kendisi bu sayıyı verdi. Bursa/ osmangazi de oturuyorum Türk Telekom harici bir altyapının olduğunu düşünmüyorum bulunduğum muhitte eski hal veya yeni belediye binasının alt bölgesinde oturuyorum bilenler vardır, TürkNet yapa diyorlar mesela hiçbir fikrim yok var mı yok mu? Sonuç olarak diğer bir internet servis sağlayıcısına geçiş yaparsam sınırlama geliyor mu download veya uploadda kaybım olur mu olursa ne kadar olur? VDSL modem almam gerekiyor ve engelli indirimim var, bunlara göre tarife tavsiye ederseniz çok memnun kalırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Verirler. TurkNet Millenicom farketmez 8 mbps upload alirsin tabii 50 mbps lik paketi alirsan.
35 alirsan 6 verirler. Bence artik TT almak mantiksiz ayni altyapi kullanip daha ucuza veren İSS ler cogaldi.
Turknet alirsan 75 alabilirsin. 95 liraya.
65 mbps demisler ama soylenene bakma bana 68 dediler 100 mbps alabildim. Hattiminda destekledigi maksimum hiz 130 mbps.
YAPA icinde TürkNet'in sitesinden sorgula aktif altyapimizdasin yazarsa YAPA'dasin demektir.

Son düzenleme:
Modeminiz nedir?
Buradan altyapı sorgu yapın.
Bir yerde "Tebrikler. Aktif altyapımızdasınız!" gibi bir şey çıkıyor mu? Alacağınız hız 60 Mbps'den yüksek mi?
1606065775799.png

Sorgulayınca böyle bir sayfa çıkıyor mu?

Modeminiz nedir?
Buradan altyapı sorgu yapın.
Bir yerde "Tebrikler. Aktif altyapımızdasınız!" gibi bir şey çıkıyor mu? Alacağınız hız 60 Mbps'den yüksek mi?
Eki Görüntüle 746896

Sorgulayınca böyle bir sayfa çıkıyor mu?
resmin yukarısı gözükmemiş ama orada herhangi bir şey yazmıyor Tebrikler. Aktif altyapımızdasınız tarzı hiç bir şey yok

Dosya Ekleri

• asdasdasasd2312313.jpg
    asdasdasasd2312313.jpg
    118,5 KB · Görüntüleme: 42
Son düzenleme:
Sizde YAPA yok.
Engelli olmayan bir kullanıcı konuyu okuyorsa 35 Mb internet için Speedmax Avantaj Smart Kampanyası - Netspeed şu kampanyayı öneririm.
75 Mbps'e kadar Download 8 Mb'e kadar upload isteyen için de bu paketi öneririm: Speed Pro 75 Kampanyası - Netspeed
YAPA olmayan kişiler için bunları öneririm ben. +10 TL verilmemiş olur yani. En azından karşınızda müşteri temsilcisi olur.

turknete pek kanım ısınmadı, kablonet altyapısı yok, netspeed de indirim yok, o yüzden millenum bağlatırıcam büyük ihtimal, kotasız taahhütsüz 100mbps pakete 81 lira dediler

Yeni konular

Geri
Yukarı