Türk Telekom upload hızları yükseldi

ADSL'siniz hocam. ADSL'de herhangi artış yok.

Ek olarak VDSL'de normal artışlar olurken fiberlerde sağlayıcı fark etmeksizin absürt bir artış var. Normalde 100/20 olması gerekirken 100/800 gibi rakamlar oluyor.

Şimdi hocam bizim internet 10-11 Mbps arası olunca hiçbir sıkıntı yaşamıyoruz ama genellikle 7-8 Mbps arasında olduğu için bariz bir yavaşlık hissediyoruz. Neden genelde 6-7 Mbps arası onu çözemedim. Turkcell'den mi yoksa ADSL'den mi yoksa altyapıdan mı bilmiyorum. Onun dışında çoğu zaman oyunlarda ping artışı yüzünden de örneğin PUBG Mobile'da 300-500 arası ms gidip geliyor.

Şimdi hocam bizim internet 10-11 Mbps arası olunca hiçbir sıkıntı yaşamıyoruz ama genellikle 7-8 Mbps arasında olduğu için bariz bir yavaşlık hissediyoruz. Neden genelde 7-8 Mbps onu çözemedim. Onun dışında çoğu zaman oyunlarda ping artışı yüzünden örneğin PUBG Mobile'da 300-500 arası ms gidip geliyor.
Evde kaç cihaz bağlı bilmiyorum ama bir yandan bağlı cihaz sayısına da yoruyorum. Zaten 8 Mbps bir internet üstüne evde minimum 4 cihaz bağlı olduğunu düşünürsek sıkıntı yaşamanız çok doğal. Tek yolu ya VDSL ya da Fiber. Daha yüksek bant genişliği olsaydı rahat ederdiniz bayağı.

Evde kaç cihaz bağlı bilmiyorum ama bir yandan bağlı cihaz sayısına da yoruyorum. Zaten 8 Mbps bir internet üstüne evde minimum 4 cihaz bağlı olduğunu düşünürsek sıkıntı yaşamanız çok doğal. Tek yolu ya VDSL'ya da Fiber. Daha yüksek bant genişliği olsaydı rahat ederdiniz bayağı.

Evde sadece annem, babam ve ben internete bağlıyız. Onlar sabah işe gider akşam gelirler o vakit içerisinde bile tek başıma interneti kullanmama rağmen aynı şekilde 6-7 Mbps arası hiç 10-11 Mbps arası olmuyor. Maalesef ki fiyatlar yüksek olunca babam değiştirmek istemiyor şu an 12 Mbps pakete hatırladığım kadarıyla 140 ya da 150 TL ödüyormuş.

Evde annem, babam ve ben internete bağlıyız. Onlar sabah işe gider akşam gelirler o vakit içerisinde bile tek başıma interneti kullanmama rağmen aynı şekilde 6-7 Mbps arası hiç 10-11 Mbps arası olmuyor. Maalesef ki fiyatlar yüksek olunca babam değiştirmek istemiyor şu an 12 Mbps pakete hatırladığım kadarıyla 140 ya da 150 TL ödüyormuş.

Paket hızınız kaç hocam normalde?

Kusura bakmayın hocam gözümden kacmis.😞 tek çare VDSL veyahut fiber gibi gözüküyor.

Maalesef yer yolu denedim ama babam da keçi inadı var değişmiyor. Öyle bir şey yapmalıyım ki internet hiç kullanılamaz hale gelsin o zaman belki ihtimal değişir. ADSL altyapı sonucu kötü mü?

Ekran görüntüsü 2023-11-05 131649.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı