Türk Telekom hat değerleri

Dslam kilidinizin kaldırılması için talep açabilirsiniz. Fakat belirtmeliyim ki Telekom bunu arıza olarak algılanıyor. Yinede şansınızı denemekten zarar gelmez.

Yok geçen upload düşerken dowloand hızım 100Mbps olmuş idi. Ama hat sorunu yaşadım DSL ışığım hiç yanmıyordu, Türk Telekom geldi baktı port değişikliği yaptı galiba ve tekrar 82Mbps hızı geçemez oldum. Tekrar başa donduk :D.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ve TürkNet hiç o konuda ilgilenmiyor

Kimilerinin altyapısı elvermiyor. Kimilerinin bütçesi elvermiyor.
Ya tabii ki öyle de, zaten minimum internet şuan 75 TL falan. Açıkçası 95 TL'ye TürkNet'ten 100 Mbps alırım en mantıklısı bu. Çünkü 70-75 TL'ye 24 ay taahhüt vereceğim ama şunun şurasında 2 yıl içerisinde hayatta ne yaşanacağı hiç belli değil. Onun yerine 25 TL daha ekleyip 100 Mbps almak en mantıklısı neticede bence.
Benim de aramda 70 mt var ama 82 geçmiyor
Sizin modeminizin SNR Margin değiştirme özelliği var mı? Varsa birde SNR margini aşağıya çekerek (örneğin 16'dan 12'ye) hızınızı arttırmayı deneyebilirsiniz çünkü 116 Mbps'a kadar açık bırakmışlar sizi. Tabii SNR Margin değerini ne kadar aşağıya çekerseniz, hat kalitenizin düşme ihtimali o kadar yüksek ancak hat zayıflaması değerleriniz düşük olduğundan, pek bir sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı