Türk Telekom HiperNet Limitsiz Tarifesi

Mert Fatih

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, daha önceden TTNET abonesiydik. 24 Aylık taahhütname bittikten sonra iptal ettirdik. 04.01.2018 tarihinde hat kapatıldı. Hat sahibi babamdı, şimdi ben kendi adıma aynı adrese yeni bir abonelik almak istiyorum. Türk Telekomun internet sitesinden altyapı kontrolü yaptığımda bizim sokağımız değil fakat evimizin hemen yanında ki (10-15 adım yürüme mesafesi) ana cadde üzerinde hipernet altyapısı gözüküyor.

Müşteri hizmetlerini arayıp altyapı hakkında konuştum ve evimizin şebekeye yakın olduğu için bir problem olmadığını ve hipernet altyapısından faydalanabileceğimizi söyledi. Aklımda bulunan kampanya paketi Hipernet Limitsiz 35 Mbps 100GB AKK. Türk Telekomun taahhütname sayfasını açtım ve okumaya başladım. Kampanya kapsamında sunulan internet paketlerine göz gezdirdiğimde HiperNet Limitsiz 35 Mbps 100GB paketinin fiyatı kampanya süresi dahilinde 53,90 ₺ olarak gözükmekte fakat anasayfada bu paket 74,90 ₺ olarak gözüküyor. Bu fiyat farkının sebebi nedir?

Benim ev telefonu ile bir işim olmadığından yalın internet paketi almak istiyorum. Tabloda listelenmiş olan paketlere ve fiyatlara baktığımda Yalın HiperNet Limitsiz 35 Mbps 100GB AKK paketinin fiyatı 65,90 ₺ olarak gözükmekte. Yalın ve yalın olmayan bu internet paketleri fiyatları arasında ki farkın sebebi nedir acaba bunu öğrenmek istiyorum. Ek olarak taahhütname sayfasının başında şu şekilde bir bilgi verilmiş

"TTNET A.Ş.’nin (İŞLETMECİ) Hepsi Dahil Kampanyası’ndan (“Kampanya”), 24 (yirmidört) aylık Taahhüt Süresi boyunca evde internet abonesi olma taahhüdünde bulunan ve Kampanya yürürlüğe girmeden önceki 3 ay içinde internet hattı bulunmayan yeni Bireysel Aboneler (“Abone”) aşağıdaki internet paketlerinden birini seçerek faydalanabilecektir"

Benim interneti bağlattırmak istediğim adres aynı adres fakat abonelik kendi adıma olacak. Benimde daha önce zaten hiçbir aboneliğim bulunmuyor herhangi bir internet servis sağlayıcısına. Herhangi bir problem yaşar mıyım bu konuda? Ayrıca müşteri hizmetleriyle konuştuğumda VDSL hizmeti verilebileceğini belirtti bana. Benim eski aboneliğimden kalan TTNET ZyXEL VMG3312 - B10B model modemim bulunmakta. Yeni abonelikte ek modem ücreti ödemeyip bu modem üzerinden interneti kullanabilmem mümkün mü, bu modem HiperNet ve VDSL hizmetlerini destekleyen bir modem midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sorularınızın çoğunun cevabını Türk Telekom verebilir diye düşünüyorum. Sadece yalın ve yalın olmayan internet paketlerinin fiyat farkı konusunda şunu diyebilirim ki yalın olmayan internet kullandığınızda telefon hattı parası da verirsiniz. Dolayısıyla aylık internet ücretinizi internet + telefon hattı kullanımı üzerinizden hesaplarsınız. Yalın internet kullandığınızda telefon hattı parası alamayacakları için bunu dengelemek adına malesef telefon hattı kullanıyormuşsunuz gibi ek ücret alıyorlar. Yani yalın internet paketi almanızın telefon kullanmasanız bile size bir avantajı olmuyor.

Elinizdeki TTnet modemi kullanabilir misiniz konusuna gelecek olursak, bazı kampanyalarında Türk Telekom'dan modem almanızı zorunlu tutuyor. Eğer kampanyanın öyle bir maddesi yoksa kullanabilirsiniz. VDSL destekleyen bir modemdir.

Son düzenleme:
Aynı kampanyadan bizde yararlanıyoruz. Bizim bu kampanyayı başlatırken modemimiz yoktu. Bize uyumlu modemi aldırdılar. Altyapı uygun ve AKN kotasını doldurmama rağmen evde 3 kişi rahat kullanıyoruz. Eğer altyapı gerçekten sizin evinize gelebilirse tavsiye ederim.
Fiyat konusunda, Şuan aylık 79 ₺ ödüyoruz. Üstüne bir ton masraf koyuyorlar yok o yok bu diye. Takılmamak lazım çünkü yapacak başka şey yok.

TTNET kullanan birisi olarak söylüyorum, TTNET pişmanlıktır. İstersen TürkNet veya UyduNet'i bir dene istersen.

Herkesin diline takılmış 'TTNET Pişmanlıktır'. Evet biraz altyapı ve hizmet sorunu olabilir ancak şimdiye kadar nakil işlemi dışında hiç bir sorun yaşamadım. Senelerdir kullanıyoruz ve toplasak en fazla 3 defa gitmiştir. Parayı veren düdüğü çalar. ;)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı