Türk Telekom Hipernet Önerir Misiniz?

U.Altun

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, Türk Telekomdan evime internet bağlatmak istiyorum. Telefonla görüştüğümde altyapımın 67Mbps'ye kadar desteklediğini öğrendim. Yani VDSL paketlerini kullanacağım. Ankastre ile daire arasında 12 - 15 metre var. (zararı veya faydası var mı bilmiyorum).
3 yılı aşkın TurkNet kullanıyorum, fakat aldığım hız 5mbps. Onlara göre altyapım bu kadar destekliyormuş. Işin garibi kendi sitelerinde de ne hız alırım'a baktığımda 50Mbps gözüküyor. Santrale olan uzaklığım 1916 m (2km düz hesap).

Türk Telekom önerir misiniz? Veya önerebileceğiniz farklı bir ISS var mı?

Dosya Ekleri

• altyapı.PNG
    altyapı.PNG
    6 KB · Görüntüleme: 109
Temel olarak uydunet harici tüm yapılar Türk Telekom'un alt yapısını kullanıyor. Ama aralarındaki fark portların durumu. Basit bir anlatımla tüm mobil firmalarında 4.5G mevcut ama Turkcell bariz bir şekilde hız farkı yaratıyor. Buna ek olarak santrale olan uzaklık, kullandığınız portta bulunan yoğunluk, hattınızın kalitesi gibi birçok kriter var. Türk Telekom için müşteri hizmetlerini arayıp bağlantınızın tahahhüt ettikleri değerlerde olmadıklarını belirttiğinizde yardımcı olabiliyorlar. Şahsen benim portta yoğunluk olduğundan hız çok düşmüştü. Aradım başka bir porta aktardılar sorun çözülmüştü.

67Mbps'ye kadar destekliyor demesi o değeri vereceği anlamına gelmiyor. Kelime oyunu yapıyorlar yani. Diğer firmaları arayıp altyapın için tek tek bilgi alıp karşılaştır bence.
O değeri %100 alacağım demek değil zaten bu altyapım bu kadar destekliyor biliyorum. Şuan 5mbps kullanıyorum ama. Kullandığım modem hala ADSL2+
Millenicom'da 67Mbps, Netspeed'de 50Mbps, TurkNet, 50Mbps, Türk Telekom 67Mbps, Extranet 67Mbps.

Santrale olan uzaklık fazla gibi. Modem değerlerinizi paylaşır mısınız?
Hat değerlerim böyle ama 13Mbps alıyordum daha önce uzun bir süre hatta.
TurkNet 50Mbps'e kadar destekliyor diye söyleyip nasıl 5Mbps hız verebiliyor?
Destek kaydı açtım fakat santrale 2169 m uzaklıktaymışım Turknet online işlemlerde 1916 metre gözüküyor. Alabileceğim max hız 6Mbps miş. Halbuki ben 1 sene boyunca 12 13 Mbps olarak kullandım şimdi santrali mi taşıdılar anlam veremiyorum. Birde üst katımdaki daire internet bağlattıktan sonra böyle oldu.

Dosya Ekleri

• hat.PNG
    hat.PNG
    6,3 KB · Görüntüleme: 55
Hat değerlerim böyle ama 13Mbps alıyordum daha önce uzun bir süre hatta.

Destek kaydı açtım fakat santrale 2169 m uzaklıktaymışım Turknet online işlemlerde 1916 metre gözüküyor. Alabileceğim max hız 6Mbps miş. Halbuki ben 1 sene boyunca 12 13 Mbps olarak kullandım şimdi santrali mi taşıdılar anlam veremiyorum. Birde üst katımdaki daire internet bağlattıktan sonra böyle oldu.
ADSL Altyapısında olduğunuz için en fazla 14 Mbps alabilirsiniz. VDSL Paketlere geçiş yaparsanız VDSL altyapısına geçişiniz sağlanır ve hat değerleriniz de değişir. Bina içi tesisatınız yeni mi?

ADSL Altyapısında olduğunuz için en fazla 14 Mbps alabilirsiniz. VDSL Paketlere geçiş yaparsanız VDSL altyapısına geçişiniz sağlanır ve hat değerleriniz de değişir. Bina içi tesisatınız yeni mi?
Bina eski bina ankastre yeni gibi ama sağlam yani. Fakat yeni kablo çekeceğim hem pcye hem ankastre'den eve 12m mesafede ankastre. Cat6 kablo düşünüyorum olur mu?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı