Türk Telekom internet değerleri nasıldır?

Kkaraca1807

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar Türk Telekom operatöründen 1 ay önce 24'e 8 Mbps'lik bir internet pakedi aldık.
Speedtest uygulaması üzerinden yaptığım testlerde 2.75mb/s download 0.80mb/s upload alıyorum ping 6-7ms olarak gösteriliyor ama oyunlarda 70MS altina inmiyor ve anlik 250-600 arası da olabiliyor sizce ne yapmalıyım? Modem ile aramda sadece duvar var, Max 50cm.

Hız değerleriniz eğer dediğiniz gibi 2.75Mb/s ise ciddi bir sorun var demektir. Onun haricinde 6-7 ms alıp oyunda 70MS almanız normal. Hız testinde en yakın sunucuys bağlanırken, oyun tarafında oyunun sunduğu ya da sizin seçtiğiniz sunucuya bağlanırsınız. Ping değerleri gayet normal. Anlık droplar, ya gelen internetten ya da modem alıcınızfan kaynaklı. Ethernet kablosunu bağlayarak bir test etmenizi öneririm.

Altyapı sorgulaması yaptığınızda karşınıza nasıl değerler çıkıyor? Yapmadıysanız buradan yapın.

Sorgu = Netspeed Altyapı Sorgulama | Netspeed

Altyapım kasım'da yapıldi TurkNet sitesinde 75Mbps ve fiber desteginin oldugu yaziyor.
Modem arayüzünden hat değerleri tablosunu paylaşabilirseniz daha detaylı verilere bakabiliriz.
Ona nereden bakacağım bilmiyorum
Kesinlikle öyle. Madem 2 Mbps hız alacaktı ne diye 24 Mbps paket sattılar, değil mi?

Knkm 24Mbps 3mb/s yapiyor ben 2.75mb/s aliyorum yani indirme hızında sıkıntı yok sorun ping.
Hız değerleriniz eğer dediğiniz gibi 2.75Mb/s ise ciddi bir sorun var demektir. Onun haricinde 6-7 ms alıp oyunda 70MS almanız normal. Hız testinde en yakın sunucuys bağlanırken, oyun tarafında oyunun sunduğu ya da sizin seçtiğiniz sunucuya bağlanırsınız. Ping değerleri gayet normal. Anlık droplar, ya gelen internetten ya da modem alıcınızfan kaynaklı. Ethernet kablosunu bağlayarak bir test etmenizi öneririm.
Knkm indirme hızında ciddî bir sorun yok zaten 24mbps 3mb/s yapiyor ben 2.75-2.80mb/s aliyorim 0.25mb/s fark var o umrumda değil onemli olan ping modem ile aramda 50 cm bile yok max 30 40 cm ama yinede aniden ping 200 ile 600 arasi çıkıyor

Dosya Ekleri

• 20210104_173042.jpg
    20210104_173042.jpg
    68,5 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:

Geri
Yukarı