Türk Telekom internet devamlı gidip geliyor

Hız testini defalarca yaptım, olması gerektiği gibi;

hiztesti.jpg

Hat değerim ise şu şekilde;

dsl.jpg

Hat değerinden ben anlamam ama hız testi olması gerektiği gibi. Ankastre kutusu daha öncede sorun çıkarmıştı eskiden yani ASUS modem almadan önce. Hep kablolardan veya modemden olduğunu düşünmüştüm ama her defasında yanıldım. ASUS modem ise üçüncü senesine girecek hala beni üzmedi ben bu sorundan bunu çıkardım. Her zamanki gibi ankastre sorunu. Aboneliğim bittiği zaman zaten Turkcell yada TurkNet'e geçmeyi düşünüyorum.

TurkNet öneririm.

Benim de düşüncem bu yönde. Ancak Türk Telekom mağduru kadar çok fazla TurkNet mağduru insanda var. Bu yüzden şüphe ile yaklaşıyorum. Turkcell kullananlar ise diğerlerine nazaran daha az sayıda ki geçen sene binamıza kutu taktılar Süperonline. Bizim üst komşu Turkcell'e geçmiş. Yani halihazırda Turkcell ayağımıza kadar geldi de bilmiyorum bakacağım. Daha 4 ay varmış aboneliğimin bitmesine zaten.

Şu sanırım dediğin şey, pek bilgim yok ama;

Eki Görüntüle 2127354

Benim de tahminim dışarıdaki kutudan kaynaklı olduğu yönde. Daha öncede olmuştu iki defa ama yine de bilemiyorum.

Daha önce 4-5 defa modem değiştirdim. Sonrasında kaliteli olsun düzgün olsun diyerekten bu modemi aldım ve son 3 seneye yakındır herhangi bir sorun ile karşılaşmadım. Yine modemden kaynaklı ile daha ne gibi bir marka almalıyım ki beni en az 5 sene bari idare etsin. Devamlı modem değiştirmekten gına geldi.
Modemle alakalı değil. Hat zayıflaması yüksek kabloların bir yerinde sıkıntı olma ihtimali yüksek. TT özel cihazla ölçüm yapmalı kablonun neresinde kaçıncı metrede ne olduğunu görebiliyorlar. Bende yaşadım bu sorunu nasıl çözüldüğüne canlı şahit oldum.

Ancak hız testide bunun tam tersini gösteriyor. Bu arada hızım 35 normalde ve her internet gidip geldiğinde kontrol amaçlı devamlı yapıyorum. Bazen download hızı 15 olarak gösteriyor resimdeki gibi, bazen de doğru olanı yani 35 - 37 bandında seyrediyor.

Eki Görüntüle 2127372

Söylediğin şey bu ise;

Eki Görüntüle 2127375

Hayır son 2 gündür böyle ve neredeyse 3 senedir herhangi bir sorun yaşamadım.
Zayıflama yoktu diye sorun yaşamadın. Şimdi kablolda arıza var ve yaşıyorsunuz.

Benim de düşüncem bu yönde. Ancak Türk Telekom mağduru kadar çok fazla TurkNet mağduru insanda var. Bu yüzden şüphe ile yaklaşıyorum. Turkcell kullananlar ise diğerlerine nazaran daha az sayıda ki geçen sene binamıza kutu taktılar Süperonline. Bizim üst komşu Turkcell'e geçmiş. Yani halihazırda Turkcell ayağımıza kadar geldi de bilmiyorum bakacağım. Daha 4 ay varmış aboneliğimin bitmesine zaten.
Türkcel Süperonline fiber kullanıcıları genelde memnun etrafta tanıdıklarım.

Dostlar selam. İki gündür internetim her beş dakikada bir anlık tüm ışıklar sönüp, ardından hemen geri geliyor. Dikkatimi çeken şey ise gece 3'ten sabah 10-11'e kadar internetin gitmemesi. Modemim ASUS DSL AC750, internet sağlayıcım ise Türk Telekom. Defalarca reset attım, defalarca yeniden kurulum yaptım. Çözüm bulamadım. Modemden kaynaklı olacağına pek ihtimal vermiyorum. Çünkü daha yeni sayılır, iki sene önce aldım. Lan kablosunu değiştirdim, sorun çözülmedi. Başka ne yapabilirim, ne tür bir sorunla karşı karşıyayım anlamış değilim. İletişime geç demeyin zira bir şeyden anladıkları yok. Gelip tek seferde halledemiyorlar illa 5-6 kere araman lazım.

Bu arada bir yerde okudum telefon hattına bağlı ise internet telefon hatlarında sorun olduğunda, internetinde de sıkıntı çıkıyormuş. Bu doğru mu? Bu olabilir mi benim sorunum?
Merhaba,

200 Mbps Fiber Türk Telekom kullanıyorum. Aynı sorun bende de mevcut. Bir çözüm bulabildiniz mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı