Türk Telekom internet hızı artınca internet yavaşlıyor

Eso300

Centipat
Daha fazla  
Hepinize selam dostlar. Bundan yaklaşık 2-3 hafta önce 24Mbps Türk Telekom paketimden 100 Mbps'lik pakete hız yükseltmesi yaptım. Hız yükseltmesini ilk yaptığımda hız testlerinde yaklaşık 60 Mbps alıyordum. Sonra modemin arayüzüne girip kaç Mbps verdiklerine baktım.

IMG_20230717_112908.jpg

Sonuç bu şekildeydi. Sonra defalarca müşteri hizmetlerini aradım 100 Mbps alamıyorum diye. Modem güncellemesi falan olmadı sonra artık bu işi geçtim 73 almaya bakayım dedim. PowerLine ile 50-60 arası alıyorum, modemin dibinde 5 GHz ile de 60 ancak alabiliyorum (modemimde bir sorun olduğunu düşünmüyorum 10 ay önce aldık). Son 1 haftadan beri gece internet hızımı yükseltiyorlar ilk başta 73'ten önce 90'a çıkarttılar internet yavaşlamamıştı (tam hatırlamıyorum ama yavaşlamamışdı diye hatırlıyorum). Sonra direkt olarak hız testi yaptım ama internetim de hiçbir şekilde bir artış yoktu sonra modemi aç kapa yapayım belki düzelir dedim, düzelmedi, hızım aynıydı. Sonra modemin arayüzüne girip baktığımda hızım tekrardan 73'e düşmüştü. Neyse dedim artık çok sorun değil 1 kaç gün sonra yine sabah kalktığımda internet aşırı yavaştı hatta yavaş değil çekmiyordu bildiğimiz. Hiçbir şey yapamıyordum internetle zar zor modemin arayüzüne girdim.

IMG_20230717_112606.jpg

Hızım buydu bir yandan sevinmiştim bir yandan üzülmüştüm. 100 Mbps internet alıyordum ama kullandığım 1 Mbps bile değildi sonra tekrardan modemi aç kapa yaptım ve tekrardan hızım 73 Mbps'ye düştü ve gayet stabil çalışıyordu. 20-30 metre yakınımda arkadaşımın evi var balkondan görebiliyorum. Onunda evinde Türk Telekom 100 Mbps var ama sorunsuz kullanıyor şu andada internet hızım 100 Mbps çekmiyor hiçbir şekilde. Modemi aç kapa veya reset attığımda yine aynısı olup hızım 73 Mbps'ye düşecek bir çözüm öneriniz var mıdır dostlar? Yoksa yine modemi aç kapa yapıp 73 Mbps'den devam edeceğim. Bir de eklemeyi unutmuşum altyapım.

IMG_20230717_120008.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Anladığım kadarıyla bağlantı türünüz kablosuz. Öncelikle imkan varsa kablolu deneyip gerçekten altyapıdan gelen hızı görün derim. Belki altyapıdan değil kablosuz bağlantıdan dolayı kayıp yaşıyorsunuz. Burayı netledikten sonra çözüm için doğru yere odaklanabiliriz.

Anladığım kadarıyla bağlantı türünüz kablosuz. Öncelikle imkan varsa kablolu deneyip gerçekten altyapıdan gelen hızı görün derim. Belki altyapıdan değil kablosuz bağlantıdan dolayı kayıp yaşıyorsunuz. Burayı netledikten sonra çözüm için doğru yere odaklanabiliriz.

Hocam PowerLine ile bağlanıyorum hızım 24 iken PowerLine ile 23 alıyordum ondan dolayı olduğunu pek sanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı