Türk Telekom internet hızı azaldı

alperike

Picopat
Daha fazla  
100 megabit Türk Telekom internet kullanıyorum. Kendi hız testinde 81 megabit gösteriyor ama başka sitelerden baktığımda 3 megabit gözüküyor ve indirme hızı 8-9 MB'dan 300-500KB seviyesine düştü. Nedeni ne olabilir? (Ethernet kablosuna bağlı olduğu halde)

Son düzenleyen: Moderatör:
100 megabit Türk Telekom internet kullanıyorum. Kendi hız testinde 81 megabit gösteriyor ama başka sitelerden baktığımda 3 megabit gözüküyor ve indirme hızı 8-9 MB'dan 300-500KB seviyesine düştü. Nedeni ne olabilir? (Ethernet kablosuna bağlı olduğu halde)
1. Altyapı türünüz nedir? VDSL mi yoksa FTTB veya FTTH Fiber mi?
2. Ethernet kablonuzun Cat türü nedir?
3. Modem veya Router marka modeliniz nedir?
Bu sorulara cevap verirseniz size daha iyi bir şekilde yardım etmeye çalışırım.

100 Megabit Türk Telekom internet kullanıyorum. Kendi hız testinde 81 megabit gösteriyor ama başka sitelerden baktığımda 3 megabit gözüküyor ve indirme hızı 8-9 mb'dan 300-500kb seviyesine düştü nedeni ne olabilir?

1. Altyapı türünüz nedir? VDSL mi yoksa FTTB veya FTTH Fiber mi?
2. Ethernet kablonuzun Cat türü nedir?
3. Modem veya Router marka modeliniz nedir?
Bu sorulara cevap verirseniz size daha iyi bir şekilde yardım etmeye çalışırım.
1. VDSL
2. Bilmiyorum
3. Türk telekomun kendi verdiği modem

1. VDSL
2. Bilmiyorum
3. Türk telekomun kendi verdiği modem
Türk Telekom'un verdiği modemleri biliyorsun internete giriyor mu giriyor denilecek tarzda cihaz onlar. Ben senin hızının modemden veya DSL kablonun kalitesinden kaynaklanacağını düşünüyorum. Lakin sen bana modem'in arayüzüne girip hattın snr margin, hattın kaldırdığı hıza, hattında düşme var mı onlara bakmam lazım. Bana onun ekran görüntüsünü kırpmadan buraya atar mısın? Soruna nokta atışı yapalım. Varsayım üzerinden gitmek istemiyorum.

1-30 Ağustos aylarında banka promosyon dağıttığı için aşırı yüklenmeden dolayı oluyor. Bankaların önlerinde sürekli kuyruk en genci 65 yaşında ki insanlar 300 - 500 TL fazla almak için sabahın 6-7 itibaren kuyruğa giriyor ondan sadece sende değil herkes te düşüyor.

1-30 Ağustos aylarında banka promosyon dağıttığı için aşırı yüklenmeden dolayı oluyor. Bankaların önlerinde sürekli kuyruk en genci 65 yaşında ki insanlar 300 - 500 TL fazla almak için sabahın 6-7 itibaren kuyruğa giriyor ondan sadece sende değil herkes te düşüyor.
Ben de Türk Telekom'dan hizmet alıyorum lakin benim hızım her saat her saniye stabil 940mbps. VDSL'de yoğun saatlerde kullanıcı etkilenmez ve hat ona özel olmuş oluyor. Lakin fiber kullanıcıları ortak havuzda olduğu için yoğun saatlerde ciddi etkilenebiliyor. Arkadaşın sorunun ondan kaynaklı olacağını düşünmüyorum ve dediğiniz ile de hiçbir alakası yok ne yazık ki.

Geri
Yukarı