Türk Telekom internet hızı, olması gerektiğinden düşük olduğu gerekçesiyle iptal edilir mi?

atabberk

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar dün taahhüdümüz bitmiş, TurkNet'e geçiş yapacaktık ama babam taahhüdü uzatmış Eylül 2025'e kadar 24 megabit internet verdiler normalde 100 megabit alıyorduk önceki pakette. Fatura tutarı da 350 TL bunun yasal olarak iptal hakkı var mı? Daha 1 gün oldu sonuçta. Rezil bir internet var gerçekten aşırı derecede yavaş tahammül edilecek gibi değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Paket değişikliği yapabiliyorsunuz diye biliyorum ama sözleşmede 24 Mbps yazıp 24 Mbps alabiliyorsunuz iptal edemezsiniz.

Yasal sözleşme yapılmış, isterse 1 saat olsun fark etmez. Siz noterde adama arabayı sattıktan bir gün sonra size gelip bu araba 150 gidiyor bana 150 ile gidiyor ama yinede bana az geldi deyip geri size kakalamaya çalışsa hak, hukuk aramazsınız. Bu şekil düşünün.

Ben tahahhütlü paket olsa bile hızınızı 50 yapabilirsiniz diye biliyorum onun haricinde 24 Mbps pakette 24 alıyorsanız yüklü bir cayma bedeli çıkar.

Arkadaşlar dün taahhüdümüz bitmiş, TurkNet'e geçiş yapacaktık ama babam taahhüdü uzatmış Eylül 2025'e kadar 24 megabit internet verdiler normalde 100 megabit alıyorduk önceki pakette. Fatura tutarı da 350 TL bunun yasal olarak iptal hakkı var mı? Daha 1 gün oldu sonuçta. Rezil bir internet var gerçekten aşırı derecede yavaş tahammül edilecek gibi değil.
Bir şey çıkacağını zannetmiyorum henüz yeni yüklendiği için fazlaca cayma bedeli alinacaktir. Türk Telekom arayıp interneti arttırmak istediğinizi söyleyebilirsiniz belki bir şey çıkar.

Paket değişikliği yapabiliyorsunuz diye biliyorum ama sözleşmede 24 Mbps yazıp 24 Mbps alabiliyorsunuz iptal edemezsiniz.
hocam paket değişikliğinde de fiyat fahiş oluyor, kontrol ettim türknet her türlü daha avantajlı. 399 tl 1000 mbps sabit fiyat 50 mbps 450 tl geçip 1.5 sene boyunca rezil bir internet kullanmak istemiyorum. yasal olarak bedel ödemeden iptal edebiliyorsam iptalin peşindeyim.

Yasal sözleşme yapılmış, isterse 1 saat olsun fark etmez. Siz noterde adama arabayı sattıktan bir gün sonra size gelip bu araba 150 gidiyor bana 150 ile gidiyor ama yinede bana az geldi deyip geri size kakalamaya çalışsa hak, hukuk aramazsınız. Bu şekil düşünün.
evet doğru ama önceki dönemde daha yüksek hız alıyorduk. hız sabit kalsaydı zaten rahatsız olmazdım. rahatsız olduğum için araştırdım, 1 senenin üstündeki sözleşmelerden cayabiliyormuşuz...

Hocam paket değişikliğinde de fiyat fahiş oluyor, kontrol ettim TurkNet her türlü daha avantajlı. 399 TL 1000 Mbps sabit fiyat 50 Mbps 450 TL geçip 1.5 sene boyunca rezil bir internet kullanmak istemiyorum. Yasal olarak bedel ödemeden iptal edebiliyorsam iptalin peşindeyim.

Evet doğru ama önceki dönemde daha yüksek hız alıyorduk. Hız sabit kalsaydı zaten rahatsız olmazdım. Rahatsız olduğum için araştırdım, 1 senenin üstündeki sözleşmelerden cayabiliyormuşuz...

E ne diye bu adamlar kırk takla atıyorlar sen cayabilme hakkın varsa? Muhtemelen şu an kafan bulanık bugün yat, yarın düşün ani karar da alma derim ha bu arada öyle beleşten cayamazsınız diyeyim.

Geri
Yukarı