Türk Telekom İnternet Hızında Anlık Düşüş Sorunu

KullaniciAdam102

Hectopat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
2 ay öncesine kadar yine Turk Telekom'un 16 Mbit'lik 75 GB AKK'li tarifesindeydik ve kendi modemimizi kullanıyorduk. O tarifede bir hız sorunu olduğunda Turk Telekom yetkili adamlarını yollayıp düzeltiyordu.

Şimdi 16 Mbit 150 GB AKK'li ve onlara ait Zyxel modemi kullanıyoruz. Bu tarife ve modeme geçtiğimden beri şöyle bir sıkıntım var; örneğin 30dk interet hızım 14 Mbit'i görüyor 720P film izliyorum. Sonrasında hızım 40 dk 2 Mbit'e sabitleniyor sonrasın da da 6 Mbit'e çıkıyor ve 30 dk devam ediyor gibisinden ani yükseliş ve çıkışlar oluyor. Sırf bu nedenden online oyunları bıraktım.

Turk Telekom'u aradığımda (dediğim gibi eskiden adam yollarlardı) hattımda sıkıntı olmadığını sıkıntının telefon kutusu, kablolar ya da modemden olduğunu söylüyorlar.
Kabloları değiştirdim hala aynı sıkıntı devam ediyor.
Zyxel'i aradığımda bizi ilgilendiren bir sıkıntı yok diyor.
Telefon kutusunda da hiçbir sıkıntı yok.
Yine bu forumdan verilen ''repair internet connection'' isimli bir programı kullandığımda da bir değişiklik yok.

Sizlere danışıyorum sorun nedir ?

Muhakkak altyapıyla ilgili bir sıkıntı vardır.Sürekli ara durumunu biraz daha ses tonunu yükselterek belirt bana kalırsa Hangi internet sağlayıcı kullanıyorsan onun modemini kullanmanı tavsiye ederim.

2 ay öncesine kadar yine Turk Telekom'un 16 Mbit'lik 75 GB AKK'li tarifesindeydik ve kendi modemimizi kullanıyorduk. O tarifede bir hız sorunu olduğunda Turk Telekom yetkili adamlarını yollayıp düzeltiyordu.

Şimdi 16 Mbit 150 GB AKK'li ve onlara ait Zyxel modemi kullanıyoruz. Bu tarife ve modeme geçtiğimden beri şöyle bir sıkıntım var; örneğin 30dk interet hızım 14 Mbit'i görüyor 720P film izliyorum. Sonrasında hızım 40 dk 2 Mbit'e sabitleniyor sonrasın da da 6 Mbit'e çıkıyor ve 30 dk devam ediyor gibisinden ani yükseliş ve çıkışlar oluyor. Sırf bu nedenden online oyunları bıraktım.

Turk Telekom'u aradığımda (dediğim gibi eskiden adam yollarlardı) hattımda sıkıntı olmadığını sıkıntının telefon kutusu, kablolar ya da modemden olduğunu söylüyorlar.
Kabloları değiştirdim hala aynı sıkıntı devam ediyor.
Zyxel'i aradığımda bizi ilgilendiren bir sıkıntı yok diyor.
Telefon kutusunda da hiçbir sıkıntı yok.
Yine bu forumdan verilen ''repair internet connection'' isimli bir programı kullandığımda da bir değişiklik yok.

Sizlere danışıyorum sorun nedir ?
Modeminizi resetler misiniz?

Türk telekom müşteri hizmetlerini ara hiç bir şeyden anlamıyormuş gibi benim internetim yavaş de onlar gelip baksınlar ben de çok uğraştım bu sorunlarla.

TT de genel olarak bir bant genişliği sıkıntısı var galiba. Şu aralar birçok kişide hız kaybı var. Speedtestte de TürkNete speedtest atınca 29mbps , Türknet veya Superonline a atınca 33mbps alıyorum.

Modeme reset atıp , yazılım güncellemesi yaptım birşey değişmedi .
Müşteri hizmetlerini arayıp bağırdığımda sıkıntınız yok diyorum elektrikçi çağırın dedi .
Sonrasında yine arayıp kibar söylendiğimde cahil muammelesi yapıp hiç ilgilenmediler .
Adam gönderin paramızla rezil oluyoruz düzeltin şunu diye mail gönderdiğimde mailiniz reddedildi diye geri mail attılar .

Genel olarak hız kaybı var ama örneğin ;
karşı komşu ile aynı tarifeyi kullanıyoruz o akksi bitene kadar 10mbitle 13mbit arası alıyor , ben 24saatin 2saati falan 14mbit sonra hep 1-2-4 mbit arası alıyorum .
5kişilik bir aile olduğumuz içinde bukadar mbitle googlea bile giremiyorum .

Modem arayüzünde SNR, hat zayıflaması gibi değerler olur. İnternetin bağlantı kalitesini gösterir bu değerler. Bu değerleri 14Mbit hız aldığın zaman bir yere not alın. Daha sonra hızınız düşünce tekrar kontrol edip not alın. Daha sonra bu bilgileri Türk Telekom'u arayıp paylaşın. Bilinçli bir kullanıcı olduğunuzu bildiklerinde genelde yardımcı olmaya çalışıyorlar.

Modeme reset atıp , yazılım güncellemesi yaptım birşey değişmedi .
Müşteri hizmetlerini arayıp bağırdığımda sıkıntınız yok diyorum elektrikçi çağırın dedi .
Sonrasında yine arayıp kibar söylendiğimde cahil muammelesi yapıp hiç ilgilenmediler .
Adam gönderin paramızla rezil oluyoruz düzeltin şunu diye mail gönderdiğimde mailiniz reddedildi diye geri mail attılar .

Genel olarak hız kaybı var ama örneğin ;
karşı komşu ile aynı tarifeyi kullanıyoruz o akksi bitene kadar 10mbitle 13mbit arası alıyor , ben 24saatin 2saati falan 14mbit sonra hep 1-2-4 mbit arası alıyorum .
5kişilik bir aile olduğumuz içinde bukadar mbitle googlea bile giremiyorum .

Bak google''a giremiyorsun ama technopat'a girebiliyorsun :)

İşin şakası tabi, geçmiş olsun.

Şunu yapmanızı öneririm TürkTelekom'u arayın sözleşmeyi iptal edeceğiniz ile ilgili tehdit edin inanın öyle bir yardımcı olacaklar ki buraya gelip teşekkür mesajı yazacaksınız.

Bak google''a giremiyorsun ama technopat'a girebiliyorsun :)

İşin şakası tabi, geçmiş olsun.

Şunu yapmanızı öneririm TürkTelekom'u arayın sözleşmeyi iptal edeceğiniz ile ilgili tehdit edin inanın öyle bir yardımcı olacaklar ki buraya gelip teşekkür mesajı yazacaksınız.
Baya süre geçti ama dediğinizi yaptım türktelekom fiber cekti binaya sonrasında ayrıldım superonline fiber ile anlaşma yaptım 56mbit download 8mbit upload durumumdan memnunum:D

Yeni konular

Geri
Yukarı