Türk Telekom internet kopma sorunu

segahleksa

Hectopat
Yaklaşık 6-7 yıldır Türk Telekom kullanıyorum. Paketim 16 Mbps ADSL. Son 6 aydır internetim sık sık kopmaya, yavaşlamaya başladı. Online oyun oynayamaz hâle geldim. Türk Telekom'u aradığımda hattımda sorun gözükmediğini ve yeni modem almam gerektiğini söylediler. Ben de yeni modem aldım. Ama yeni modeme geçmeme rağmen kopmalar ve yavaşlamalar geçmedi. Sizce sorunun kaynağı ne olabilir? Bir de aşağıdaki değerlerde anormallik var mı?

1586808438574.png

TTNET'in 24 Mbps paketini kullanıyorum, son 2 haftadır ciddi şekilde kopmalar var, indirme hızı neredeyse 0.80'lerde, okullar tatil, virüs yüzünden izne çıkanlar var, kullanım arttıkça yavaşlıyor internet.

Hat zayıflaması 41 (aşırı fazla) ve SNR 7 (aşırı düşük) gözüküyor. Bence bu durum bina tesisatıyla ilgili olsa gerek. Durumu anlatın böyle böyle diye. Yeni modem alın diyecekler. Aldım ve denemelerimden sonra sizi arıyorum diyin. Arıza kaydı açmanızı ve ekiplerin binama gelip kablo kontrolü yapmasını istiyorum diye belirtebilirsiniz.

Hat zayıflaması 41 (aşırı fazla) ve SNR 7 (aşırı düşük) gözüküyor. Bence bu durum bina tesisatıyla ilgili olsa gerek. Durumu anlatın böyle böyle diye. Yeni modem alın diyecekler. Aldım ve denemelerimden sonra sizi arıyorum diyin. Arıza kaydı açmanızı ve ekiplerin binama gelip kablo kontrolü yapmasını istiyorum diye belirtebilirsiniz.
@crazy_vefa hocam, benim hat durumum nasıl acaba? Türknete geçsem sıkıntı yaratırmı? Sanırsam telekom santrali yada telekom dolabı, mahallenin başında 150 metre mesafe var.
IMG_20200413_232847.jpg

Sorunu hala yaşıyorum. Bilgisi olan yok mu? ADSL ve internet ışığı sönmüyor, fakat 10 dakikada bir internet hızı 50 kbps'ye düşüyor ve oyunlarda 2500 ping alıyorum. Türk Telekom'a 2 kere arıza kaydı oluşturdum ama ikisinde de internet hızınız stabil gözüküyor farklı modemle bağlayın deyip arıza kaydını kapattılar.

Bu arada yeni bir şey fark ettim. Bu olay olduktan sonra modem arayüzünde Hata (pkts) değerinin arttığını fark ettim. Şuan 9000 civarında.

Bu arada SNR değerim 11'e yükseldi. Hiç yoktan iyidir.

Sorunu hala yaşıyorum. Bilgisi olan yok mu? ADSL ve internet ışığı sönmüyor, fakat 10 dakikada bir internet hızı 50 kbps'ye düşüyor ve oyunlarda 2500 ping alıyorum. Türk Telekom'a 2 kere arıza kaydı oluşturdum ama ikisinde de internet hızınız stabil gözüküyor farklı modemle bağlayın deyip arıza kaydını kapattılar.

Bu arada yeni bir şey fark ettim. Bu olay olduktan sonra modem arayüzünde Hata (pkts) değerinin arttığını fark ettim. Şuan 9000 civarında.

Bu arada SNR değerim 11'e yükseldi. Hiç yoktan iyidir.
Hocam sanırım aynı sorunu yaşıyorum siz nasıl çözdünüz?

Aynı paket aynı durum bendr yaşıyorum. Maksimun hız, paket değerimizle aynı değere gelince SNR değeri 10'un altına düşüyor ve hata oranı +9000 bin oluyor ve kopma oluyor.

Geri
Yukarı