Türk Telekom internet yüksek dosya indirirken yavaşlıyor

SVGSefaTR

Decapat
Herkese merhaba arkadaşlar. Direkt konuya geçiş yapıyorum. 2 senedir Türk Telekom kullanıcısıyım ama son 1 haftadır internette sorun var. Yani internetin verdiği ortalama 1.8 upload falandı ama şu 1 haftadır internet hep 0.200 uploaddda kalıyor. Aşağıda da resimlerle göstereceğim. Mesela 200 MB üstü dosyaların hepsine 0.200-0.300 arası değişirken 100-200 MB arasına 0.600-1 upload verirken 100 MB altına 1.2 upload veriyor bu sorunu tarayıcımdan olduğunu düşünüp her tarayıcıda denedim ama çok değişen bir şey olmadı sorun nedir anlayan var mı?

Resim nerede hocam?
1639517061543.png
1639517100105.png

Herkese merhaba arkadaşlar. Direkt konuya geçiş yapıyorum. 2 senedir Türk Telekom kullanıcısıyım ama son 1 haftadır internette sorun var. Yani internetin verdiği ortalama 1.8 upload falandı ama şu 1 haftadır internet hep 0.200 uploaddda kalıyor. Aşağıda da resimlerle göstereceğim. Mesela 200 MB üstü dosyaların hepsine 0.200-0.300 arası değişirken 100-200 MB arasına 0.600-1 upload verirken 100 MB altına 1.2 upload veriyor bu sorunu tarayıcımdan olduğunu düşünüp her tarayıcıda denedim ama çok değişen bir şey olmadı sorun nedir anlayan var mı?
Google vb yerlerden dosya indiriyorsanız farklı sitelerin farklı sunucularına göre hız değeri veriyor olabilir. İndirdiğiniz sunucuyu değiştirip deneyin olmadı bir de Türk Telekom'la görüşün derim.

Modem arayüzünden hat değerlerini atma şansınız var mı? O şekilde bir tehşis edebiliriz.
tam olarak anlayamadım nasıl atacağım size
Hocam Epic Games ile XXXfiledownloader gibi sitelerin sunucuları farklı kalitededir. Kıyaslama için Google Drive'dan aynı boyutta aynı dosyaları indirin günün farklı saatlarinde. Eğer ki düşüş veya yükselme olursa büyük ihtimal internet kaynaklıdır.
aynı oluyor yinede fark olmuyor

Geri
Yukarı