Türk Telekom internetin hızı iyi olmasına rağmen bazı sitelere VPN'siz girilemiyor

enisakturk

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba dostlar, VDSL internetimde 2 gündür sıkıntı yaşıyorum. Speedtest yapınca değerler çok iyi gözüküyor, eve giren internette bir sıkıntı yok gibi ama Türk Telekom yine 2 gün önce mahalle kabininde güncelleme yaptı, sıkıntı bu zaman başladı. Başlıkta da dediğim gibi bazı siteleri açıyor, bazılarını açmıyor. YouTube'a anında girerken Netflix'e girmiyor, time out hatasına düşüyor. Modemim Keenetic DSL extra router modunda kullanıyorum, her ihtimale karşı modemi sıfırladım, tekrar kurdum, değişen bir şey olmadı. Telekom'u arayıp DNS ayarlarımı değişmelerini istedim, yine değişen bir şey olmadı. Aynı internet ile VPN ile internete çıkınca tüm sitelere anında gecikmesiz bağlanıyor. Aklıma yapacak başka bir şey gelmiyor. Fikirlerinize açığım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bahsettiğiniz çalışmadan kaynaklı bir durum olabilir, belli bir süre sonra düzelebilir. Yine de teknik destek talebi oluşturun gelip baksınlar, aile filtresi güvenli internet gibi durumlardan da olabilr güvenli interneti kapatıp çerezlerinizi temizleyin tekrar deneyin.

Merhaba dostlar, VDSL internetimde 2 gündür sıkıntı yaşıyorum. Speedtest yapınca değerler çok iyi gözüküyor, eve giren internette bir sıkıntı yok gibi ama Türk Telekom yine 2 gün önce mahalle kabininde güncelleme yaptı, sıkıntı bu zaman başladı. Başlıkta da dediğim gibi bazı siteleri açıyor, bazılarını açmıyor. YouTube'a anında girerken Netflix'e girmiyor, time out hatasına düşüyor. Modemim Keenetic DSL extra router modunda kullanıyorum, her ihtimale karşı modemi sıfırladım, tekrar kurdum, değişen bir şey olmadı. Telekom'u arayıp DNS ayarlarımı değişmelerini istedim, yine değişen bir şey olmadı. Aynı internet ile VPN ile internete çıkınca tüm sitelere anında gecikmesiz bağlanıyor. Aklıma yapacak başka bir şey gelmiyor. Fikirlerinize açığım.

Güvenli internetten dolayı muhtemelen. Bende de oluyordu. Türk Telekom'u arayıp kapattırınca düzeldi.

Güvenli internet kapalı mı?

Güvenli internet kapalı, müşteri hizmetlerinden de teyit ettirdim.

Bahsettiğiniz çalışmadan kaynaklı bir durum olabilir, belli bir süre sonra düzelebilir. Yine de teknik destek talebi oluşturun gelip baksınlar, aile filtresi güvenli internet gibi durumlardan da olabilr güvenli interneti kapatıp çerezlerinizi temizleyin tekrar deneyin.

Güvenli internet kapalı, müşteri hizmetlerinden de teyit ettirdim ayrıca internet hızımda bir sıkıntı gözükmediğinden arıza kaydı açamıyorlarmış.

Mahalle kabini derken saha dolabından mı bahsediyorsunuz internet gidip geldimi güncelleme olurken.

Evet saha dolabından bahsediyorum internet sürekli koptuğundan dolayı uzaktan erişim ile kabinin portlarını güncellemişler, internet artık kopmuyor ama böyle bir sorun çıktı şimdi de, bu sıkıntı bir tek bende mi bilmiyorum eğer sadece bende yaşanıyorsa modemi değiştirip deneyeceğim.
Keenetic Extra Dsl modemini kullanıyorum.

İp bloğu değişmiş olabilir bazı IP adresleri sorunlu olabiliyor Twitch'te video izleyebiliyor musun?

Ana modemine bağlanıp girmeyi dener misin bir de.

İp bloğu değişmiş olabilir bazı IP adresleri sorunlu olabiliyor Twitch'te video izleyebiliyor musun?

Ana modemine bağlanıp girmeyi dener misin bir de.

Ana modemim zaten Keenetic markasının modemi direkten gelen VDSL internet cihazın arkasına giriyor. YouTube'da çatır çatır video izleyebilirken Twitch Kick Netflix gibi platformaların ne telefon üstünden uygulamaları ile erişim sağlayabiliyorum ne de pc de web sayfalarından erişim sağlayamıyorum. Pc de vpn açınca düzeliyor her şey.

Bende bu sorunu Netspeed'de yaşadım. Twitch'te videolar açılmıyordu GTA 5 sunucuya girmiyordu. VPN açınca giriyordu. IP bloğu sorunlu değişim yaparlar mı bilemem. Ben internet servis sağlayıcısı değiştirerek çözdüm sorunu.

Geri
Yukarı