Türk Telekom kopma sorunları

jaraiyas

Kilopat
Yer
İstanbul
Genel olarak internet değerlerim normal görünse de kopmalar yavaşlamalar yaşıyorum. Neden kaynaklanıyor olabilir?
Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle müşteri hizmetlerini arayın hat değerlerinize baksınlar.
Daha sonra arıza kaydı oluşturun teknik ekip gelip hem evdekki hemde kutudaki hatta göz atsınlar. Kutu bozuk ise veya eski ise yenisi ile değiştirirler.
Birde evinize gelen kabloları yeniletmeniz klasik adsl kablosu yerine cat6-cat5 kablo kullanmanız alacağınız performansı en üst düzeye çıkarabilir.
Bunun dışında sorun modemde de olabilir, öncelikle güncel değil ise güncelleyin veya daha sonradan reset atıp tekrar kurulum gerçekleştirin.

Öncelikle müşteri hizmetlerini arayın hat değerlerinize baksınlar.
Daha sonra arıza kaydı oluşturun teknik ekip gelip hem evdekki hemde kutudaki hatta göz atsınlar. Kutu bozuk ise veya eski ise yenisi ile değiştirirler.
Birde evinize gelen kabloları yeniletmeniz klasik adsl kablosu yerine cat6-cat5 kablo kullanmanız alacağınız performansı en üst düzeye çıkarabilir.
Bunun dışında sorun modemde de olabilir, öncelikle güncel değil ise güncelleyin veya daha sonradan reset atıp tekrar kurulum gerçekleştirin.

Bu anlattığınız her şeyi son bir yıl içinde yaptım zaten TTNET'in verdiği TP-LINK TD-W9970 v3 modemini kullanıyordum Asus DSL-N16 modeme geçtim sorunlar devam etti modemim güncel
firmware Version 1.1.2.3_502 kurulu ama sorunlar devam etmiyor yeni modem alınca zaten TTNET'in modemini garantiye gönderdim bir sorun olmadığını söylediler. Splitter olarak TTNet'in modeminden çıkan SP-201 VDSL splitterı kullanıyordum Magcom VDSL VPN104 splitterı ile değiştirdim sorunlar bitmedi. Bina içi kablolama değişti bi sonuca varamadık zaten bina dışı port kutusundan eve gelen kablo telefon buatı ile bina içindeki rj11 kablosu ile modeme kadar gelip splitter ile modem ve telefona ayrılıyorlar. İnterneti ilk aldığımızda ev telefonu vardı kapattırmadık zaten ev telefonunu kapattırmak istediğimizde taahhüt cayma bedeli istiyorlar diye kapattırmadık bu arada port kutusunun değişimini talep ettim müdürlüğe gidip gelen ekipler hat değerleriniz normal diye port kutusunu değiştirseler bile bişey fark etmeyeceğini söylüyorlar değiştirme yaklaşmıyorlar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı