Türk Telekom kullanılmadığı halde E-Devlette 5 adet borç gözüküyor

Hiperbor

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,

Bugün Turkcell Superonline internetimin hızını artırmak için Superonline'ı aradım ve bana Türk Telekom üzerinde borcunuz olduğu için işlem yapmama izin vermiyor dedi. Şaşırdım, çünkü bugüne kadar Türk Telekom ile ilgili hiçbir işlem yapmamıştım, firmayı hiç kullanmadım.
Bunun üzerine e-Devlet'ten sorgulama yaptığımda üzerime görünen 2013 yılında 5 ay aktif kalmış bir mobil numara ve ona ait borç görünüyor.

Türk Telekom müşteri hizmetlerini aradım. Bununla ilgili bir hizmet servisi olmadığı için nereye bağlansam, burası bu konuyla ilgilenmiyor deyip geçiştirdiler. Bana ait görünen numarayı tuşlayıp işlem yapmak istediğimde buna da izin vermeyip ana menüye atıyor sürekli.

Böyle bir durumla karşılaşmış olan yardımcı olabilecek kimse var mı? Kullanmadığım, haberimin dahi olmadığı bir hizmet için ödeme yapmak istemiyorum çünkü.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Türk Telekom genel müdürlüğü varsa yakınlarınızda gidip böyle bir işlemin sizin tarafınızdan gerçekleştirilmediğini bildirin. Yardımcı olacaklardır yüksek ihtimal.
Yardımcı olma kısmı, borcu ödeyin elden derler kapatırlar defteri.

Sonuç olarak şahsına habersiz bir şekilde açılmış, yine de herkes kendi karını düşüyor tabii.
Üstünden çok sene geçtiği için aslında zaman aşımı yemesi lazım borç tahsil edilmemeli, ancak dosya kapatma adı altında parayı isterler yüksek ihtimalle.

Yeni konular

Geri
Yukarı