Türk Telekom kutusu var ama altyapı yok deniyor

Sez22

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Biz yeni taşındık taşındıktan sonra interneti nakil yapmak için Türk Telekom müdürlüğüne gittik. Onlar da bize evinizde altyapı yok altyapı çalışmalarına başlayacağız dediler. Tamam dedik sonra ben de gezdim forumlarda falan ama bu iş uzun sürüyormuş. Sonra evimizin hemen yanında internet kutusu olduğunu fark ettim ( Türk Telekom fotoğrafı )
Fotoğrafa girdiğinizde iki tane kutu göreceksiniz üstteki biraz dolu gibi ama alttaki yeni olduğunu görüyorsunuz ama sorun şu ki bu bizim evimiz 27175 sokakta iken, o kutu 27170 de kayıtlı ama o kutu bizim eve 6M 8m uzaklıkta. Burada haritada gösteriyorum. Ben 444 1 444 aradım konuştum bana 180 gün boyunca falan dedi. Ona kutunun hemen yanımızda olduğunu söyledim, o da dedi ki biz onlarla bir şey konuşamıyoruz onlar gidip bakıyor onlar gelip bu 27170 sokağa bakmazlarsa 27175 de kutu yok. Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Harita fotoğrafını silin isterseniz, evinizin adresini bulunabiliyor. Bu arada sorunuza cevap veremem ancak kendi deneyimimi söyleyecek olursam bizim de sitenin girişinde kutu var, adres sorgulama altyapı yok ancak evde telefon hattı üzerinden internet kullanıyorum. Sanırım ADSL deniyor, paketimiz 16Mbps aldığım genelde 9-13Mbps.

Bak şimdi, attığın resimdeki kutu FTTH altyapısı için kullanılan bir Outdoor Splitter, fiber altyapı ürünü. Anladığım kadarıyla eviniz müstakil evlerin olduğu bir bölgede, çünkü normalde Splitter her binaya ayrı ayrı konur ve Splitter'dan dairenize optik bağlantı kablosu (OBK) çekilir. Eviniz müstakil bir bölgede olduğu için sokağa kutu konulmuş ve o kutu herhangi bir adreste tanımlıdır. Doğrudan sizin adresinizde çıkmaz. O bölgedeki evler o kutunun birer dairesi gibi tanımlanarak abonelik alacaktır. Ancak bunun olabilmesi için de o kutudan dairenize kadar Outdor OBK çekilmesi gerekli. Bu işlem 2 günde olmuyor malesef, çünkü taktir edersin ki bölgede OBK isteyen tek kişi sen olmayacaksın. Hepsi talep sırasına göre elden geçiyor. Ayrıcalık söz konusu değil. Metro ethernet bile istesen 3 aydan önce gelmez :)

Yeni evime ilk taşındığımda neredeyse 1,5 ay boyunca Türk Telekom'u arayıp internet bağlatmaya çalıştım her seferinde destek talebi açtılar ertesi gün iptal ettiler nedenini sorunca altyapı yok dendi kutu yok dendi bin türlü laf yaptılar neredeyse 1 hafta her gün 3 kere aradım her seferinde talebimi iptal ettiler en sonunda sözlü kavgaya girdik oysaki hem altyapı hem de Türk Telekom kutusu mevcuttu fotoğraflı bir şekilde gösterip sizi tüketici mahkemesine vereceğim dedim ertesi gün sabah 8; 30'da evimin kapısını çaldılar 1 saat içerisinde bağlayıp gittiler.

Bak şimdi, attığın resimdeki kutu FTTH altyapısı için kullanılan bir Outdoor Splitter, fiber altyapı ürünü. Anladığım kadarıyla eviniz müstakil evlerin olduğu bir bölgede, çünkü normalde Splitter her binaya ayrı ayrı konur ve Splitter'dan dairenize optik bağlantı kablosu (OBK) çekilir. Eviniz müstakil bir bölgede olduğu için sokağa kutu konulmuş ve o kutu herhangi bir adreste tanımlıdır. Doğrudan sizin adresinizde çıkmaz. O bölgedeki evler o kutunun birer dairesi gibi tanımlanarak abonelik alacaktır. Ancak bunun olabilmesi için de o kutudan dairenize kadar Outdor OBK çekilmesi gerekli. Bu işlem 2 günde olmuyor malesef, çünkü taktir edersin ki bölgede OBK isteyen tek kişi sen olmayacaksın. Hepsi talep sırasına göre elden geçiyor. Ayrıcalık söz konusu değil. Metro ethernet bile istesen 3 aydan önce gelmez :)
Bende anlamadımki şuan altyapı çalışmalarınız devam ediyor demekte bir kaç kez aradım ama yine yanı cevabı aldım fiber olmasada olur 16 mbpse bile razıyım ama yeterki internet olsun hatta biz gelmeden önce türk telekom kullanıyordu hatta kablosu dahi duruyor onu türk telekoma ilettim bana bakmaya geleceğiz dediler

Geri
Yukarı