Türk Telekom Kutusu ve Altyapı

celilemrednsmnt

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600, XFX RX 5700 XT Double Dissipation, GoodRam 2x8 16 GB 3600 MHz, B450M Dragon, Kioxia Exceria G2 1 TB, Snowman T6, WD 1 TB HDD, Frisby 9320G Mesh.
Meslek
Sistem Destek Uzmanı
Herkese merhaba öncelikle. Yeni bir daire satın almayı düşünüyoruz, apartman girişinde bir Türk Telekom kutusu var. İnternette biraz baktım reglet kutusu diye geçiyor. Bu neyin nesidir, ne işe yarar? Ayrıca altyapı sorguladığımda altyapı yok görünüyor. Emlakçıya da sorduk onun da bilgisi yokmuş. Bir izah ediverin hele 😁. Görüntüsü aynı fotoğraftaki gibi.

Dosya Ekleri

• maxresdefault.jpg
    maxresdefault.jpg
    100,6 KB · Görüntüleme: 117
Son düzenleyen: Moderatör:
Dsl altyapısı var binada ancak bina yeni yapıldı ise turktelekom henüz hat çekmemiş olabilir ve bu hat çekme işlemi için müdürlüğe başvurması gerekiyor aylar sürebilir internetin gelmesi oraya.

Dsl altyapısı var binada ancak bina yeni yapıldı ise turktelekom henüz hat çekmemiş olabilir ve bu hat çekme işlemi için müdürlüğe başvurması gerekiyor aylar sürebilir internetin gelmesi oraya.
Bizde yeni bir binaya taşındığımızda müdürlüğe başvurmuştuk, aynı binadan ne kadar çok kişi başvuru yaparsa işlem o kadar hızlı ilerliyor. Bir kaç daire başvuru yapmıştık ilk başta 1 aydan fazla bekledik sonra daireler dolunca bütün bina başvuru yaptı 1 haftada falan gelip yapmışlardı bağlantıyı.

Herkese merhaba öncelikle. Yeni bir daire satın almayı düşünüyoruz, apartman girişinde bir Türk Telekom kutusu var. İnternette biraz baktım reglet kutusu diye geçiyor. Bu neyin nesidir, ne işe yarar? Ayrıca altyapı sorguladığımda altyapı yok görünüyor. Emlakçıya da sorduk onun da bilgisi yokmuş. Bir izah ediverin hele 😁. Görüntüsü aynı fotoğraftaki gibi.
Hocam binanızda Fiber olma olasılığı da var ama bağlantı yapılmamış gibi geldi bana. Sol tarafta bir kutu daha var onun da fotoğrafını atar mısınız? Kutuyu fiber kutusuna benzettim

Kutunun fiber ile alakası yok.

O bina içi altyapınızdır. Daireden gelen kablolar reglete çakılmış.

Telekom ekiplerinin altyapıyı çekmesi gerekiyor. Sokağınızda altyapı varsa kısa sürede çekilir. Yoksa geçmiş olsun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı