Türk Telekom mobil ping sorunu

Whystreo

Hectopat
Herkese merhaba,
Evimde ne yazık ki Türk Telekom kullanıyorum, bağlandığı günden bu yana Online oyunlarda pingim 120'nin altına inmedi onlarca kez arayıp arıza kaydı bırakmama rağmen. Ben de çözüm olarak CS:GO vb. gibi oyunlar oynarken telefonu kablo ile bilgisayara bağlayıp telefon internetiyle oynuyordum.

Her neyse Vodafone ile olan taahhütüm geçen hafta bitti ve ben de bir hatayla Türk Telekom'a geçtim.
Mobilden aldığım ping evdekinden daha vasat ve hiçbir şekilde Online oyun oynayamıyorum evdeki internetten ümidim kalmadı fakat mobildeki pingi düşebilme şansım var mı?

Telefon modeli: iPhone 8.
Bağlantı: LTE.
Full çekiyor.

LoL’de TT mobil veri ile 45-65 arası (girdiğim saate göre) değişiyor ping değeri. Siz kaç alıyorsunuz? Bir de VoLTE’yi etkinleştirin. Birisi aradığı zaman 3G’ye geçtiği için internet kesiliyordu anlık.

Ülkemizde baz istasyonları ve 4.5G o kadar iyi seviyede değil. Gayet normal aslında ülkemize göre.
Hocam taşındık Superonline'dan Telekoma geçtim, tabiri caizse attan inip eşeğe binmiş gibi oldum.
LoL’de TT mobil veri ile 45-65 arası (girdiğim saate göre) değişiyor ping değeri. Siz kaç alıyorsunuz? Bir de VoLTE’yi etkinleştirin. Birisi aradığı zaman 3G’ye geçtiği için internet kesiliyordu anlık.
Hocam 120-140 arası seyrediyor ping ve Volte'de açık.

Geri
Yukarı