Türk Telekom Modem yerini değiştirmek

• Konuyu başlatan AREMY
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 13B

AREMY

Centipat
Şimdi biz Türk Telekom internet aldık. Üst komşu tanıdıkmış, beraber kullanalım pahalı diye teklif sunmuş. Babam da tabii ki kabul etmiş, o yüzden neti hızlandırdık. Bizim evde bir tek oturma odası ve araya takılıyormuş. Biz de salonda olsun dedik. Üst komşunun kızı bir odada çekmiyor diye şikayet etmiş ama büyük ihtimal yalan. 4 çubuktan 3 çekiyordur. Benim telefon 15 metre aşağıda 4 çubuktan 2'si çekiyor. Bunlar 3-4 metrede Full ya da bir eksik çekmesi lazım ama mecbur araya alacağız.

O aradaki yere nasıl takacağız? Aşağıda fotosu var. Arada verici gibi bir şey var, ona takılacak sanırım. Fotoğraf netten buldum benim fotom değil. Sağdaki aradaki soldaki oturma odasındaki soldakini sağdakine nasıl takacağız? Kablo biçiminden illaki kullanan birinde vardır. Resmini çekip atarsanız iyi olur, yardımcı olanlara teşekkürler. Büyük ihtimal susturma yiyeceğim) :)

Modem-1.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam kablo renklerinden sizce neyin neye nasıl bağlandığı belli değil mi?
Komşunuza söyleyin çoğaltıcı bir modem alsın sizin evden üst kata kablo çekin onlar o modemi siz kendi modeminizi kullanın. Wi-Fi ile uğraşılacak dert değil o.
Not: Bu işlemleri hallettikten sonra bir kitap almanızı öneririm.

Şimdi biz Türk Telekom internet aldık. Üst komşu tanıdıkmış, beraber kullanalım pahalı diye teklif sunmuş. Babam da tabii ki kabul etmiş, o yüzden neti hızlandırdık. Bizim evde bir tek oturma odası ve araya takılıyormuş. Biz de salonda olsun dedik. Üst komşunun kızı bir odada çekmiyor diye şikayet etmiş ama büyük ihtimal yalan. 4 çubuktan 3 çekiyordur. Benim telefon 15 metre aşağıda 4 çubuktan 2'si çekiyor. Bunlar 3-4 metrede Full ya da bir eksik çekmesi lazım ama mecbur araya alacağız.

O aradaki yere nasıl takacağız? Aşağıda fotosu var. Arada verici gibi bir şey var, ona takılacak sanırım. Fotoğraf netten buldum benim fotom değil. Sağdaki aradaki soldaki oturma odasındaki soldakini sağdakine nasıl takacağız? Kablo biçiminden illaki kullanan birinde vardır. Resmini çekip atarsanız iyi olur, yardımcı olanlara teşekkürler. Büyük ihtimal susturma yiyeceğim) :)

Eki Görüntüle 717245

Yerini değiştirme de AP güçlendirici bir cihaz aldır örnek Xiaomi Mi Wifi Pro Sinyal Yakınlaştırıcı - Güçlendirici 300 Fiyatı

Şimdi biz Türk Telekom internet aldık. Üst komşu tanıdıkmış, beraber kullanalım pahalı diye teklif sunmuş. Babam da tabii ki kabul etmiş, o yüzden neti hızlandırdık. Bizim evde bir tek oturma odası ve araya takılıyormuş. Biz de salonda olsun dedik. Üst komşunun kızı bir odada çekmiyor diye şikayet etmiş ama büyük ihtimal yalan. 4 çubuktan 3 çekiyordur. Benim telefon 15 metre aşağıda 4 çubuktan 2'si çekiyor. Bunlar 3-4 metrede Fullya da bir eksik çekmesi lazım ama mecbur araya alacağız.

Eki Görüntüle 717245

Sağdaki küçük kutu fiber bağlantısı için gerekli modemi taşıyacaksanız onu da taşımalısınız modemi taşıyacağınız odada fiber kablosu yoksa taşınmaz. Dediğiniz gibi bence yalan söylüyor çok rahat çekmesi lazım o internetin, bir gidip test edin çekmezse komşunuz güçlendirici alsın kulansınlar.

Bizim de evde en uç köşelerde internet prizi var. Modem evin bi ucunda durunca öteki uçtaki odadan çekmiyordu. Ethernet kablosu ile iki modemi bağlayınca oldu.
bağlantı.png

Not:Resimleri internetten buldum ama bağlantı böyle.

Hort ama hatırlatma: Bir interneti iki evin kullanması eğer iki evde de aynı kişiler yaşamıyor ise illegal, kimse şikayet etmese bila internet sahibine tespit edilmesi halinde ceza yazılıyor.

Hort ama hatırlatma: Bir interneti iki evin kullanması eğer iki evde de aynı kişiler yaşamıyor ise illegal, kimse şikayet etmese bila internet sahibine tespit edilmesi halinde ceza yazılıyor.

Uyarın için teşekkürler zaten ayrıldık üsttekilerden hoşlarına gitmemiş 2-3GÜN kullanıp ayrıldılar ama senin dediğin gibi bir şey hiç duymadım Türkiye'deki internet fiyatlarından dolayı bu şekilde kullanan çok duydum ama hiç ceza yiyeni duymadım ki şahsen 1 yıl civarı derslerim için 5-6 yıl öncesi yan komşudan kullanmıştık(bina farklı ama yan yana)o zamanlar internet alınmıyordu eve bizim altyapımız yan binada gözüküyordu bir şeyler oluyordu eski bina olduğu için kullanamıyorduk. Şu anda çevremden duyuyorum bazı kişilerden çoğu kişi kullanıyor cezası vardır ama operatör veya bu işe kim bakıyorsa sanırım pek takmıyor.
Tespitide zor biraz sanırım şikayet edilmezse adamın 6-7 tane çocuğu varsa kendileri 8 tabii PC TV var 10-12 cihaz belki de aktif olacak :)
Bizimki üst komşu dahil 10 cihazdı sanırım.

Uyarın için teşekkürler zaten ayrıldık üsttekilerden hoşlarına gitmemiş 2-3GÜN kullanıp ayrıldılar ama senin dediğin gibi bir şey hiç duymadım Türkiye'deki internet fiyatlarından dolayı bu şekilde kullanan çok duydum ama hiç ceza yiyeni duymadım ki şahsen 1 yıl civarı derslerim için 5-6 yıl öncesi yan komşudan kullanmıştık(bina farklı ama yan yana)o zamanlar internet alınmıyordu eve bizim altyapımız yan binada gözüküyordu bir şeyler oluyordu eski bina olduğu için kullanamıyorduk. Şu anda çevremden duyuyorum bazı kişilerden çoğu kişi kullanıyor cezası vardır ama operatör veya bu işe kim bakıyorsa sanırım pek takmıyor.
Tespitide zor biraz sanırım şikayet edilmezse adamın 6-7 tane çocuğu varsa kendileri 8 tabii PC TV var 10-12 cihaz belki de aktif olacak :)
Bizimki üst komşu dahil 10 cihazdı sanırım.
Forumlarda okumuştum, güvenilir kişilerden.

Geri
Yukarı