Türk Telekom modemde "DSL BAĞLANTISI YOK" hatası

Carven

Hectopat
Daha fazla  
Modeme bağlandığım zaman resimdeki hatayı alıyorum. İlk hatayı aldığım zaman destek hattını aradım ve bana Fiber başvurusu yapmışsınız, lakin kurulum yapmamışsınız dediler. Ben de Fiber istemediğim için iptal ettim ve onlar da iptal için süreci başlattılar. Aradan 4-5 gün geçtikten sonra beni arayıp iptal isteğinin onaylandığını söylediler ve bunu söylemeleri üzerinden de 4-5 gün geçmesine rağmen hâlâ ev internetim yok. Mobil verim de bitmek üzere. Ne yapmam lazım? Ayrıca ev internetim VDSL.

Screenshot_2024-04-23-14-03-18-270_com.google.android.captiveportallogin-edit.jpg

Modeme bağlandığım zaman resimdeki hatayı alıyorum. İlk hatayı aldığım zaman destek hattını aradım ve bana fiber başvurusu yapmışsınız, lakin kurulum yapmamışsınız dediler. Ben de fiber istemediğim için iptal ettim ve onlar da iptal için süreci başlattılar. Aradan 4-5 gün geçtikten sonra beni arayıp iptal isteğinin onaylandığını söylediler ve bunu söylemeleri üzerinden de 4-5 gün geçmesine rağmen hâlâ ev internetim yok. Mobil verim de bitmek üzere. Ne yapmam lazım? Ayrıca ev internetim VDSL.

Eki Görüntüle 2176529

Yeniden aradınızmı internetim hala yok diye.

Hocam fiber VDSL'e göre daha iyi aslında modemi resetleyip tekrar dene bir de DSL kablosunu çıkarıp tekrar tak olmazsa arayıp söyle tekrar biraz baskı falan yap

Hocam fiber VDSL'e göre daha iyi aslında modemi resetleyip tekrar dene bir de DSL kablosunu çıkarıp tekrar tak olmazsa arayıp söyle tekrar biraz baskı falan yap
Hocam, modemi normal reset attım, yeniden başlattım, reset tuşuna basılı tutarken kapattım ve açtım ama değişen bir şey yok. Farklı bir DSL kablosu ile denedim yine olmadı ben de eski kabloyu geri taktım. Sorun belki modemdedir diye yeni modem almak istedim ama görüştüğüm bilgisayarcı iade kabul etmediğini söyleyince ben de almadım çünkü eğer sorun modemde değilse boşa param gidecek. Bu süreçte dediğim gibi destek hattını 10-15 kez aradım lakin sonuç nafile. Bana geleceğiz diyip yalan da söylediler. Geldiğim süreçte hiçbir şey değişmedi anlayacağınız. 🤷

Eğer önceden modemde DSL ışığı yanıyorsa sorun modemde değil portunu çıkartmışlardır ondan BTK'ya şikayet et.
10 gün önce DSL ışığı gitti ve bir daha gelmedi. O gün yağmurlu bir hava vardı. İlk ondan gittiğini düşündüm ama binamdaki diğer dairelerin interneti o günden beridir var.

Hocam arayıp Çingene gibi konuşun başka türlü anlamıyorlar.
Sabrımın sonlarındayım hocam bir gün tak edince il müdürlüğüne gidip kavga çıkaracağım Türk Telekom'un.

Yeni konular

Geri
Yukarı