Türk Telekom mu iyi TurkNet mi?

KEPAP06

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İ3 9100F R7 265 32Gb 16x2 ram
Merhaba şu an Türk Telekom kullanıyorum, yakın zamanda süresi bitecek. Bundan daha uyguna TurkNet buldum 100 Mbps 20 upload hızında. Bundan daha uyguna hangisini tercih etmeliyim? Hız farkı olur mu? Altyapı en fazla 100Mbps destekliyor. Türk Telekom 500TL civarı, TurkNet 400 TL.

1716663736213.png

Bu şu anki internetim.

Şimdi dostum, Altyapı sağlayıcısı türk Telekom. En iyi pop d/n ve routing türk telekomda. ipv4 kıtlığı var zaten, yüzde 95'i türk telekomda. Dolayısıyla alacağın en iyi hizmet türk telekomdur. Turknet, t.t üzerinden çıkış yapar, kendi hopları var fakat gigafiber tarafında. Gigafiber de turknete ait olduğu için ve altyapında olmadığı için, türk Telekom en iyi hizmeti verecektir.

TT, Turknet, Millenicom en son GIBIR'da durdum. İçim gıbır gıbır.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2024-05-25-22-26-47-717_com.opera.browser.jpg
    Screenshot_2024-05-25-22-26-47-717_com.opera.browser.jpg
    51,1 KB · Görüntüleme: 19
  • IMG_20240525_223514.jpg
    IMG_20240525_223514.jpg
    97 KB · Görüntüleme: 19
Turknet hem taahhüt yok arkadaşını getir gibi kampanyaları var. Dondurma gibi özellikleri var. Telekomda var mı bilmiyorum. Bu tarz özelliklere bak kullanıp kullanmayacağını düşün. Mümkünse konu komşu ne kullanıyor memnun mu diye de araştırabilirsin. Yıllardır Turknet kullanıyorum memnunum. Hatta en son yıllık üyelik yaptım zamlardan şu an etkilenmiyorum.

TurkNet hem taahhüt yok arkadaşını getir gibi kampanyaları var. Dondurma gibi özellikleri var. Telekom'da var mı bilmiyorum. Bu tarz özelliklere bak kullanıp kullanmayacağını düşün. Mümkünse konu komşu ne kullanıyor memnun mu diye de araştırabilirsin. Yıllardır TurkNet kullanıyorum memnunum. Hatta en son yıllık üyelik yaptım zamlardan şu an etkilenmiyorum.

TurkNet'e geçtimbugün kuruldu onunda hız tetini paylaşıyorum.

1716826307813.png

Çok bir fark göremedim ben.

1716826307813.png

Hatta aynı bile.

Eki Görüntüle 2206263

Hatta aynı bile.

Altyapın VDSL2 Türk Telekom altyapısı hangi internet servis sağlayıcısından hizmet alırsan al aynı hat değerleri olur. Ping konusunda değişiklik olur Mbps kısmında değişiklik olmaz. Yani demek istediğim Türk Telekom'dan TurkNet'e geçince hızım 2 kat artacak diye bir şey yok altyapı Türk Telekom çünkü TurkNet'e geçince yine Türk Telekom altyapısı kullanacaksın. Saha dolabından kaç Mbps geliyorsa onu alırsın. İster Comnet'e geç ister himmet e geç o değer öyle değişmez tamamen Türk Telekom altyapısı ile alakalı bir şey Mbps hızı.

Son düzenleme:
Altyapın VDSL2 Türk Telekom altyapısı hangi internet servis sağlayıcısından hizmet alırsan al aynı hat değerleri olur. Ping konusunda değişiklik olur Mbps kısmında değişiklik olmaz. Yani demek istediğim Türk Telekom'dan TurkNet'e geçince hızım 2 kat artacak diye bir şey yok altyapı Türk Telekom çünkü TurkNet'e geçince yine Türk Telekom altyapısı kullanacaksın. Saha dolabından kaç Mbps geliyorsa onu alırsın. İster Comnet'e geç ister himmet e geç o değer öyle değişmez tamamen Türk Telekom altyapısı ile alakalı bir şey Mbps hızı.

Bir şey belirtmek isterim Türk Telekom ile oyun indiriken 12mb/sleri görüyordu şu an 10 bile ara sıra görüp geri 8'e düşüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı