Türk Telekom paket değişikliği sonrası ping artışı

AloneMan02

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Gıda Mühendisi
Merhaba arkadaşlar.
Türk Telekom'dan yalın 24Mbps VDSL internet kullanıyorum. İndirme hızım bazen 27-28 Mbps'ye kadar da artabiliyor (Steam vs. gibi yerlerde).
Pingim test sonucunda 8ms olarak görünüyordu. Ancak 2 hafta önce taahhüt yenilemesi yapıldı. Aynı hız ile devam ediyorum. Ancak ping değerlerimde artış oldu.
Şu an test yapınca 30ms alıyorum. Oyunlarda 30msden 55-57mslere yükseldi. Müşteri hizmetleri bir çözüm bulamıyor ve bizim de bildiğimiz çözümleri anlatıyorlar.
Modemi resetleyin, kablolu kullanın ya da server problemidir gibi. Ama ben bunun paket değişikliği sonrası olduğunu da biliyorum ve anlatıyorum. Müdürlük ile görüşüğüm de ise:
Paketim karşı tarafa gönderdiğinde karşı taraf benim paketimle uymadığı için yükselme oluyormuş. Yani ne yaptıysam olmadı. Böyle bir şey yaşayan ya da çözebilen var mı?
Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Böyle bir şey cidden var mı? Bende aynı problemleri yaşıyorum şu son aylarda hocam çözümü bulursanız rica etsem paylaşır mısınız?
Evet müdürlükte tanıdığım vardı birisiyle görüştü. O da böyle bişey anlattı. Karşı tarafı karşılamıyormuş paketim. Ama her yerde de olmaz ki dedim. Test yaptığım site League Of Legends, Warzone. Her yerde var.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-05-23 210500.png
    Ekran görüntüsü 2021-05-23 210500.png
    152,6 KB · Görüntüleme: 71
  • Ekran görüntüsü 2021-05-23 210531.png
    Ekran görüntüsü 2021-05-23 210531.png
    150,4 KB · Görüntüleme: 65

Geri
Yukarı