Türk Telekom Paket değiştirmekle ping düşer mi (16mbps-50mbps)

Sefilbilo

Femtopat
Erzincan Merkez de ikamet etmekteyim.Şu anda 16 mbps ye sahip bi paket kullanmaktayım. Evimdeki herhangi biri wifiye bağlandığı anda oyunlarda pingim inanılmaz derecede yükseliyor.Normalde 40 50 arasında seyreden pingim birinin kullanmasıyla googleye bile girmesiyle birlikte 100 200 lere çıkıyor indirme veya yükleme yapması hakkında yorum bile yapmıyorum. Paketimi 16mbps den 50 mbps fibere geçirirsem sorunum düzelir mi?

@Sefilbilo Tahminimce şuandada fiber 16 kullanıyorsunuz size daha ucuz ve kolay olarak tavsiyem ethernet kablosu kullanın ping tamamıyla ortadan kalkar. Hayır kullanmıyorsanız geçebilirsiniz ama Wi-Fi'de çoğu zaman ping oluyor.
Hayır şu an fiber kullanmıyorum.
Qos ayarı ile, pingi yükselten wifi aygıtının hızını 5 mbps'e sabitleyin. Eğer sorun devam ediyorsa 50 mbps olduğunda da devam edecektir.
Qos ayarı yaptığım zaman ıp aralığım qos in dışında olduğu zaman bile bir süre sonra benim internetimde de bağlantı sorunu oluyor.Bunu nasıl çözebilirim.Bu sebeple qos ayarı yapamıyorum.(ek olarak: qos ayarını yaptığımda kendi telefonum wifiye bağlanmıyor.)

Yeni konular

Geri
Yukarı