Türk Telekom paket iptali talep edilebilir mi?

siriius

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba. Bugün babam telefon taahhütlerini yenilemek için Türk Telekom'a gitmiş. Oradaki satıcı ev interneti paketlerine zam geliceğini söyleyip kampanyalı adına yeni pakete geçirmiş babamı. Ama benim bildiğim zam sadece fibere gelecekti. Bizimki ADSL idi. 20Mbps interneti 100TL'ye kitlemişler. Ayrıca daha sözleşme bitimine 3 ay olduğu halde. Üstelik 24 ay taahhütlü. Şu an sinirden yerimde duramıyorum. Geçen ay erişim kabini koyuldu sokağa. O koyulduğundan beri Mart ayı gelse de yüksek hızlara ulaşabilsem diye. Ben bu illetten nasıl kurtulabilirim? Daha bugün imzalanmış taahhüt yok mu bir iptal taktiği veya hakkımız falan?

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    10,9 KB · Görüntüleme: 37
Tüketici haklarına başvurun. Yeni düzen ile 1 yıldan uzun taahhütlerde cayma bedeline itiraz edilebiliyor olması gerek, şansınızı deneyin.

Hocam 1 yıldan fazla olsa bile sözleşme bugün imzalanmış artık. Yeni sözleşme imzalatmışlar.
Tamam, aleyhine bir karar çıkacağını düşünmüyorum. Ayrıca denemeden bilemezsin. Tüketici haklarına danışman gerek. Burada bilirkişiye ulaşman pek mümkün değil. Yalnızca herkes fikir belirtir, taahhütlere isyan edilir o kadar.

Tamam, aleyhine bir karar çıkacağını düşünmüyorum. Ayrıca denemeden bilemezsin. Tüketici haklarına danışman gerek.
Evet şuan onu yapıyorum. Yemin ederim sinirden kızardığımı hissediyorum.
Tamam, aleyhine bir karar çıkacağını düşünmüyorum. Ayrıca denemeden bilemezsin. Tüketici haklarına danışman gerek. Burada bilirkişiye ulaşman pek mümkün değil. Yalnızca herkes fikir belirtir, taahhütlere isyan edilir o kadar.
Hocam peki 1 ay sonra cevap gelse bile ilk günkü duruma göre cevap geliyor değil mi?

Hocam 1 yıldan fazla olsa bile sözleşme bugün imzalanmış artık. Yeni sözleşme imzalatmışlar.
En fazla 1 aylık ücret ödeyip çıkabilirsin. İndirim tutarlarını talep edeceklerdir muhtelemelen. O da düşük olan istenebileceği için 300tl'den fazla çıkmaz ki bence kurtulmak için değer. Yaptıktan sonra mahkeme ile uğraşabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı