Türk Telekom paket önerisi

wanaztin

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar kullandığım paket ULTRANET LİMİTSİZ 100 GB, 16 Mbps ye kadar destekliyor. Bu Fibernet/Hipernet değil değil mi? Şunan 50 TL küsüratlı bir fiyat ödüyoruz internete. Eğer Fiber/Hiper değil ise pakedi değiştireceğim. Ayrıca lokasyon sorgulama yaptım TürkTelekom sitesinde, bulunduğum noktada Hipernet destekliyormuş, yani ULTRANET internet şayet Fibernet/Hipernet değil ise ben gerekli paketleri almalıyım değil mi? Bunca zamandır hiç sorgulamamıştım yaptığım büyük hata idi lütfen beni aydınlatın sorduğum sorular ile ilgili. Teşekkür ederim.

NOT: Fibernet/Hipernet paketlerine geçince 24 Mbps den başlayan hızlarda paketler var, VDSL Modem almalıyım değil mi?
pakedim.png
lokasyon.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sahip olduğunuz abonelik paket türü ULTRANET.
Hipernet artık neredeyse her yerde bulunmakta.
ULTRANET 16 Mbps ye kadar sınırlı bir paket türü.
Hipernet ise 100 Mbps ye kadar destek veriyor.
Hipernet üzerinden alabileceğiniz Mbps değerini öğrenin ona göre paket yükseltmesi yapın.

Kendimden örnek vermek gerekirse şunu söyleyim.
Bende aynı paketi kullanıyorum yalın paket olarak.
Bende yükseltme yapmak için bekliyorum.
Geçen ay tam geçmek için başvuru yapacakken şüpheye düşürdükleri için şuan bekliyorum.
88 Mbps değerini görebiliyorum. Ancak TTNET bana 84 Mbps değeri alabileceğimi söylediği halde.
Evime gelecek hız 50 Mbps yi geçmeyeceği belirtildi.
100 Mbps paketi için başvuru yapacakken 50 Mbps paketini öneriyorlar.
84 Mbps alabileceğim bir yer için 50 Mbps sınır veren TTNET yüzünden şuan ben geçmeyi erteledim.

Sana tavsiyem pakete geçmeden önce ölçüm yaptır ve ona göre geç.
TTNET çalışanı evime gelerek ölçüm dahi yaptı. Sorunsuz olarak 84 Mbps alabileceğim halde ne yazık ki yazılımsal olarak bir sınır ile karşılaşıyoruz veya santral tarafından gönderilen akım bilerek zayıf bırakılıyor.

Not olarak Hipernet abonesi olduktan sonra Vdsl modem kullanman gerekecek.

En iyisi eve ölçüm yaptırayım, lokasyonda görünen bunlar yani, yalanlamazlar sanırım. Çünkü merkezde kalıyorum, köy falan değil. Bir sürü lüks mekanlar var, onlar fiber/hipernet kullanıyorlardır. Pingim çok oluyordu ve ara ara demiyeyim devamlı hergün düzenli kopukluklar oluyordu internette. ULTRANET olduğunu öğrendim, demekki bu fiber/hipernet değil. Mecbur paket değiştireceğim.

ULTRANET internet paketi 16 Mbps kadar destek veren bir hizmet. Upload Mbps değeri ise 1,0 en fazla. AKN farkı yüzünden fiyatları değişiyor genel olarak bu hizmette.

Hipernet internet paketi 100 Mbps kadar destek veriyor. 24 Mbps kadar olan paketlerde upload hızı 2,0 Mbps. 35 Mbps ve üzeri paketlerde upload hızı değeri 4,0 Mbps kadar destek veriyor.
Bu hizmetin fiyatı Mbps değeri ve AKN ile fiyatları değişiyor.

Fibernet internet hizmeti ise tel kablo yerine özel bir kablo hattı ile hizmet veriyor.
Fibernet 100 Mbps kadar destek veriyor.
24 Mbps kadar olan paketlerde upload hızı 2,0 Mbps. 35 Mbps ve üzeri paketlerde upload hızı değeri 4,0 Mbps kadar destek veriyor.
Bu hizmetin fiyatı Mbps değeri ve AKN ile fiyatları değişiyor.

Not olarak şunu belirteyim.
ULTRANET İnternet hizmeti ADSL paket olarak hizmet verir.
Hipernet VDSL paket olarak hizmet verir.
Fibernet VDSL paket olarak hizmet verir.
ADSL modemler 2,4 GHz frekans sağlar.
VDSL modemler 2,4 GHz ve 5 GHz frekans sağlar.

Hipernet veya Fibernet abonesi olursanız eğer VDSL modem almanız gerekecek 16 Mbps üzerinde hizmeti alabilmeniz için. İnternet sağlayıcıların sundukları modemi kabul etmeyin. Parasını zaten size yansıtıyorlar. Üzerine 100 veya 150 TL daha koyarak çok daha iyi VDSL modem alınıyor.

Milleni.com.tr buradan alabileceğiniz maksimum hızı hesaplayın. 50-75 ise Netspeede 25-35 arası ise Turknete geçmeni öneririm.
Hesapladım 83 Mbps ye kadar destekliyor bulunduğum konum.
NOT olarak, VDSL modem olarak hangi ürünü önerirsiniz, araştırıyorum ama biri diyor çekim gücü az falan ASUS vs. kullanılan ve gerçek ölçüm veya gözlemlemelerle hangi ürünü önerirsiniz ? Yazarsanız sevinirim.

Son düzenleme:
Ben Asus DSL-AC55U modemi kullanıyorum.
Geçen yıl 350 TL civarına almıştım. Şuan fiyatı iki katı neredeyse.

Şuan modem fiyatları uçtuğu için gidin şunu alın demek içimden gelmiyor. Bütçenizi bilmediğim için.

Asus DSL-N16 öneriyorum.
Hesapladım 83 Mbps ye kadar destekliyor bulunduğum konum.
NOT olarak, VDSL modem olarak hangi ürünü önerirsiniz, araştırıyorum ama biri diyor çekim gücü az falan ASUS vs. kullanılan ve gerçek ölçüm veya gözlemlemelerle hangi ürünü önerirsiniz ? Yazarsanız sevinirim.
NetSpeed 75 Mbps başvurun. Ya da Millenicom 70 TL'ye en yüksek hızı veriyor bir de ona bakın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı