Türk Telekom Ping Dalgalanması Sorunu

bthnerks

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Türk Telekom operatöründen 50 MB/s hızlı sınırsız internet kullanıyorum. Hızla ilgili genel bir problemim yok. Az önce yaptığım testte hızım düşük çıktı fakat genel olarak 40'ın üzerinde oluyor. Benim problemim, ping dalgalanması. Online oyunlar oynarken, ortalama 1 dakikada bir, ortalama 1.5-2 saniye süren ping dalgalanmalarım oluyor. Ev arkadaşımda böyle bir problem yok, fakat benim bilgisayarımda oyun oynarken bu problem kendini gösteriyor. Ne yapabilirim? @Recep Baltaş, yardımcı olabilir misiniz?

Hız.PNGping.PNG

Bu proble mi, yaklaşık 4 yıldır yaşıyorum. Pek problem olmuyordu fakat canımı sıkan bir şey ve düzeltmek istiyorum. 4 yıl içinde, farklı 2 evde daha yaşadım ve farklı modemlerle de bu sorun kendini gösterdi. Yardımınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam Kablolu internet kullanmıyorsanız Dalgalanma olması normal. Ben de Wi-Fi kullanıyordum fakat Laptop’tan PC’ye geçince gidip Wi-Fi adaptörüne para vermek istemediğimden kabloluya geçtim. Ping genelde sabit 2-3Ms artıp iner yani o kadar.

Hocam sorunun kaynağını %90 ihtimalle Wi-Fi'dan kaynaklı. Kablolu bağlantı sinyalleri direkt olarak aktarmanızı sağlar, ping sorununu ortadan kaldırır. Bende sizin gibi sorun yaşıyordum, çözüldü ethernet sonrası. Değerleriniz gayet iyi zaten. Bu arada interneti sadece siz mi kullanıyorsunuz ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı