Türk Telekom Pingin kısa süreliğine çok fazla yükseltmesi

Ahmet Uygur

Hectopat
Arkadaşlar Türk Telekom kullanıyorum normalde aldığım internet 30 Mbps download 2 ping 5 upload fakat bugün bir sorun çıktı sebepsiz maalesef çözemedim. Sorunum şu internet gayet hızlı iken Valorant'ta 20 ping alırken ping bir anda 800-900 seviyelerine geliyor internet hızım ise 1 Mbps'e düşüyor. Bulamadım çözümü çünkü sorunun kaynağını anlayamadım hiçbir şey indirmiyorum veya interneti kullanan hiçbir şey yok fakat 5 dakikalığına çıkıyor sonra ben bir şey yapmadan geri düzeliyor fakat gerçekten kanser eden bir sorun çözümü veya sorunun kaynağını bulan varsa yazsın lütfen.

Türk Telekom'un altyapısı çöktüğünü söylüyolar. Aşarı yoğunluk var bende şu an böyle sorun yok. Çünkü benim etrafımda fiber dolu ben VDSL2 kullanıyorum :(.

Altaypısının çöktüğü söyleyen kimseyi görmedim ayriyeten böyle bir sorun yaşayanı da görmedim benimle ilgili bir sorun ama çözemedim bu arada fiber kullanıyorum kablolu bağlantım var.

Türk Telekom kontrolü kaybetti, çoğu kişide aynı sorun var. 16 Mbps internetim var 5 Mbps alırsam seviniyorum. Arada bir kontrol ediyorum bazen 14 Mbps oluyor yok olamaz, hayal bu diyorum. :D Daha sonra 3 Mbps oluyor. Değişiyor yani, öyle kafasına göre. Çağrı merkezini arayıp arıza kaydı oluşturun. Belki faydası olur. Bir de kablosuz bağlanıyorsanız onun da etkisi olabilir.

Türk Telekom kontrolü kaybetti, çoğu kişide aynı sorun var. 16 Mbps internetim var 5 Mbps alırsam seviniyorum. Arada bir kontrol ediyorum bazen 14 Mbps oluyor yok olamaz, hayal bu diyorum. :D daha sonra 3 Mbps oluyor. Değişiyor yani, öyle kafasına göre. Çağrı merkezini arayıp arıza kaydı oluşturun. Belki faydası olur. Bir de kablosuz bağlanıyorsanız onun da etkisi olabilir.

Dediğim gibi kablolu bağlanıyorum ve sorunun bende olduğunu düşünüyorum çünkü bir şey yapmadan yükselip bir şey yapmadan düzelmesi gerçekten garip belki de yazılımsal bir hatadır

Altaypısının çöktüğü söyleyen kimseyi görmedim ayriyeten böyle bir sorun yaşayanı da görmedim benimle ilgili bir sorun ama çözemedim bu arada fiber kullanıyorum kablolu bağlantım var.

Altyapılar yoğun şu an uzaktan eğitim olduğu için. Herkes kullanıyor kapasite yetmiyor. Suç Türk Telekom'un tabii senin değil. VDSL getirmek yerine her yere fiber getirseydi şu ankimse böyle bir problem yaşamayacaktı. Ve ya VDSL2+ 35B hizmeti verseydi yaşamazdı diye hatırlıyorum.

Bu sorun olduğunda veri alışverişini kontrol edin. Belki bir program kullanıyordur.

Kontrol ettim hocam fakat sadece oyunum ve Discord açık arkada herhangi bir uygulama açık değil.
Altyapılar yoğun şu an uzaktan eğitim olduğu için. Herkes kullanıyor kapasite yetmiyor. Suç Türk Telekom'un tabii senin değil. VDSL getirmek yerine her yere fiber getirseydi şu ankimse böyle bir problem yaşamayacaktı. Ve ya VDSL2+ 35B hizmeti verseydi yaşamazdı diye hatırlıyorum.

Böyle düşününce gerçekten altyapı sorunu olduğunu anladım çünkü herhangi bir uygulama açık değil bir anda yükselmesi gerçekten çok saçma yarın müşteri temsilcilerini arayacağım.

EBA sebebiyle benim de internetim yavaş. En azından eve gelen servis öyle söyledi. Özellikle akşam saatlerinde yavaşlıyor. Sadece Türk Telekom'da değil sanırım, benimki Vodafone altyapılı Superonline.

Yeni konular

Geri
Yukarı