Türk Telekom Pişmanlıktır...

ali624

Hectopat
Arkadaşlar internet alacak varsa söyleyeyim Türk Telekom almasın Süperonline alsın. Sebep, her gün aynı şey: Sabahtan akşam 8'e kadar ping 13 sonra yatana kadar 250-320 arası. Gece nasıl bilmiyorum. Bilsem ne yazar gece mi oynayacağım? Arkadaşlar kimse bana öneride falan bulunmasın hepsini yaptım 2 saattir internetteki tüm yöntemleri denedim. Bir modemi dinlendirmek kaldı da dinlendirsem de bi işe yaramaz. Sabahta aynı sıcaklıkta akşam da aynı sıcaklıkta o zaman niye ping sabah akşam aynı değil? Modeme sabah 3-4 telefon akşam da 1 PC ve 1 Laptop bağlı. Telefonların hepsi Instagram Facebook yada Whatsapp'ta. Laptop da daha çok sabahları açık ve ders videosu izliyor. Her gün oluyor ama yeni fark ettim. Çünkü yeni PC aldım ve online oyunlara öyle başladım. Bence benle aynı sorunları yaşayan birçok arkadaş vardır bence. Hatta Türk Telekom kullanan herkeste vardır bence. Bir daha söyleyim Türk Telekom alacak falan varsa almasın. Süperonline alsın. Bu arada paket 8 Mpbs 50 GB AKN.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biz Superonline kullandık 2 sene. Taahüt bitince pıt diye TT'ye geçtik. Dünya varmış dedik.
Şimdi de taahüt bitince Türknete geçicez.
Şu ana kadar kullandığım her İSS ilk başlarda iyi 8 ayı aşınca gerileme oluyor. Hepsi saçmalıyor. Hızımız düşüyor falan filan.

Benim 35 MPBS 100 GB AKN. Internet hizinda sorun yok ama pingim cok yuksrk. Normalde 70-80 ama ara sira 300'e cikip geri dusuyor bu da beni cok rahatsiz ediyor. Telefonun internetine bagliyorum oyun oynarken.

Günaydın. Başka bir sağlayıcıya gitmek yerine taahüt bitince pazarlık yapabilirsiniz. Genelde aynı fiyata kaliteli ya da aynı interneti ucuza veriyor servis sağlayıcıları.

Kimse öneride bulunmasın yazdığınız için herhangi bir tavsiyede bulunmayacağım. Fakat Telekom genel olarak kötü gibi bir sonuç çıkarmışsınız anlatımınızla. Bu sahip olduğunuz hatla ilgilidir. Bende 10 seneyi geçmiştir Telekomdayım hiçbir sorun yaşamadım. Umarım Superonline da beklediğiniz verimi alırsınız.

SOL'un kendi altyapısı yok ise gene TT üzerinden hizmet vericek, aynı şekile TurkNet YAPA yoksa gene TT üzerinden hizmet vericek, altyapıdan kaynaklı ise çözümü TT'nin altyapıyı iyileştirmesi ama dünya o kadar mükemmel bir yer değil...

Bu sorun sizin altyapınızdan kaynaklanıyor. Sizin interneti aldığınız kutu kapasitesinden fazla dağıtım yaptırıldığından akşam pinginiz yükseliyor. Türk Telekom maliyet az olsun diye iki dolap kuracağına bir dolap kuruyor. Kapasite 500 ise bunlar 1000 aboneye tek kutudan internet dağıtımı yapıyor. Yani diğer servis sağlayıcılarıda aynı altyapıdan size internet verecekse hiç fark yaratmayacaktır.

Belli ki altyapısı yetersiz, o saatlerde bölgedeki internet kullanımı arttığı için altyapı yetersiz kalıyor. Ben Bartın'da oturuyorum, burada oturduğum evin 1 kilometrelik alanı içine son 5 yılda 30-40 tane bina yapılmıştır. Aralık 2017'de altyapı bu kadar aboneye yetersiz geliyordu, bölgedeki altyapıyı güçlendirdiler eskisinden iyi oldu. CS:GO oynadığım zamanlarda 80-90 pingim oluyordu artık 50 pingim oluyor.

Yani sen ne yaparsan yap altyapı güçlendirilmedikçe o ping olayını çözemezsin. Ayrıca Süperonline diyorsunda onunda ne mal olduğunu bilen biliyor, kendi altyapılarının olduğu yerde güzel performans verirken Türk Telekom altyapısını kullandığı yerde Türk Telekomdan beter oluyor. Aynı şey Türknet ve diğer şeyler içinde geçerli.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı