Türk Telekom port açmak paralı mı?

Valyre0

Decapat
Daha fazla  
Kendime MC sunucusu açmak istemiştim bir siteden sunucu satın aldım ve oradan açtım ama orada çok fazla teknik sorun çıktı ve fazladan para ödemem gerekiyor yapmak istediğim kendi bilgisayarım ya da ikinci bilgisayarım üzerinden sunucuyu açmak ancak ben bu internette port falan açamıyorum aileme desem imkanı yok öyle bir şeyin çok önceden açmaya çalışmıştım ama olmamıştı diye hatırlıyorum yine portu açsam onun aktif olup olmadığını anlayabileceğim bir site var mıdır? Veya Türk Telekom'da port paralı mıdır?

Ngrok ile kullanarak port işini ücretsiz halledebilir ve localhost server açabilirsin.

bknz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Statik IP almanız gerekiyor o da firmadan firmaya değişiyor diye biliyorum fiyatı kimi 15'e kimisi 35'e satıyor sanırım tabii hangi class olduğuna da bağlı bir durum ayrıca herhangi bir saldırı durumunda buna dayanacak altyapınızda olması lazım kısacası her türlü herhangi bir hostingten almak daha karlı bir durum size tavsiyem farklı bir hosting bakmanız olacaktır. Bu arada eğer sadece arkadaşlarınız arasında oynamak içinse Aternos gibi ücretsiz sunucu hizmeti veren yerler var oraları kullanabilirsiniz.

Statik IP almanız gerekiyor o da firmadan firmaya değişiyor diye biliyorum fiyatı kimi 15'e kimisi 35'e satıyor sanırım tabii hangi class olduğuna da bağlı bir durum ayrıca herhangi bir saldırı durumunda buna dayanacak altyapınızda olması lazım kısacası her türlü herhangi bir hostingten almak daha karlı bir durum size tavsiyem farklı bir hosting bakmanız olacaktır. Bu arada eğer sadece arkadaşlarınız arasında oynamak içinse Aternos gibi ücretsiz sunucu hizmeti veren yerler var oraları kullanabilirsiniz.

Yok bir topluluk için sunucu açmak istiyordum da.

Peki statik IP'yi ebeveyn izini olmadan açabiliyor muyum?

Türk Telekom'la görüşüp abonelik başlatmanız gerekiyor.
Veya uygulamasından olur mu bilmiyorum ama ücretli bir abonelik.
Soruna gelirsek telefon açıp sorarken sizden belli başlı bilgiler isteyecek mesela abonelik sahibinin nüfus cüzdanına kayıtlı doğum yeri gibi.

O altyapı nasıl hazırlayabilirim çeşitli pluginlerle falan mı ya da bir şey mi almam lazım.

Size tavsiyem hostingten almanız olacaktır çünkü sadece IP almakla kalmıyor bu bunun içinde iyi bir altyapıya ihtiyacınız var saldırı durumlarında dayanacak ayrıca internet hızınızda iyi olmalı.

O altyapı nasıl hazırlayabilirim çeşitli pluginlerle falan mı ya da bir şey mi almam lazım.

Mesela en basitinden hostingler mikrotik cihazlar kullanıyor saldırıları filtrelemek için yani hosting açmak istiyorsanız deneyebilirsiniz ama sadece sunucu için çekilecek dert değil maddi kısmından bahsetmiyorum bile.

Yeni konular

Geri
Yukarı