Türk Telekom Port Değişikliği Talebi

Yer
psk. svş. uzm.
Arkadaşlar bu sabah TTNET müşteri hizmetlerini aradım. Port değişikliği talebinde bulundum, bana müdürlüğe gidin dediler. Sabah WAN ayarlarında ADSL_G. Dmt. Bis yazıyordu. Şu an baktım ADSL_2_PLUS yazıyor. Portum değişmiş mi oluyor? Bir sorun daha var sabah 4 Mbps hız alırken şu an 1.9 Mbps alıyorum yani daha da kötü olmuş.
@Vavien. Dostum ifade bırakacağına görüş paylaşsana 😉😉

Son düzenleme:
Evet, değiştirmişler. Buradaki kısmın ekran görüntüsünü atabilir misiniz? Hat değerlerinizi merak ettim. Ben 24 Mbps internet kullanıyorum, hattım 74 Mbps'ye kadar destekliyor.
fhh.PNG

Değerler baya kötü. Maksimum alabileceğin hız 2 mbps. İnternet paketinizde asıl almanız gereken hız ne? Bundan 1-2 yıl önce oturduğum mahallede aynı sorunu yaşamıştım. Defalarca şikayet etmem sonucu gelip baktılar, altyapı eski olduğu için 7 mbps'nin üstüne çıkamıyormuşum. Bazen hız 1'lere kadar düşüyordu. Aramam sonucu güncelleme(!) yapıp eski hıza getiriyolardı.
En iyisi müşteri hizmetlerini ara belki oradan müdahale ile düzgün bir hıza getirebilirler ya da yeniden port değişikliği vs. yaparlar. Memlekette hiç bir şey düzgün değil.

Değerler baya kötü. Maksimum alabileceğin hız 2 mbps. İnternet paketinizde asıl almanız gereken hız ne? Bundan 1-2 yıl önce oturduğum mahallede aynı sorunu yaşamıştım. Defalarca şikayet etmem sonucu gelip baktılar, altyapı eski olduğu için 7 mbps'nin üstüne çıkamıyormuşum. Bazen hız 1'lere kadar düşüyordu. Aramam sonucu güncelleme(!) yapıp eski hıza getiriyolardı.
En iyisi müşteri hizmetlerini ara belki oradan müdahale ile düzgün bir hıza getirebilirler ya da yeniden port değişikliği vs. yaparlar. Memlekette hiç bir şey düzgün değil.
16 Mbps paketim var. 10 yıldır 4 mbps ile geçiniyorum. Fakat şimdi 2 lere düştü. Bu hatta almam gereken Mbps değeri nedir?

16 Mbps paketim var. 10 yıldır 4 mbps ile geçiniyorum. Fakat şimdi 2 lere düştü. Bu hatta almam gereken Mbps değeri nedir?
Minumum 8 alabilmen gerekiyo 16 mbps'lik pakette. Apartmanında başka interneti olanlara bir sorsana onlar kaç mbps hız alıyorlar? Eğer 8'in altındaysa Türk telekom'a paketimi 8 Mbps yaptırmak istediğini söyle. Kullanamadığın hıza boşa para ödememiş olursun.

Minumum 8 alabilmen gerekiyo 16 mbps'lik pakette. Apartmanında başka interneti olanlara bir sorsana onlar kaç mbps hız alıyorlar? Eğer 8'in altındaysa Türk telekom'a paketimi 8 Mbps yaptırmak istediğini söyle. Kullanamadığın hıza boşa para ödememiş olursun.
Mantıklı. Bu zamana kadar portunuz çok eski maalesef diye diye geçiştirdiler. Üst sokakta fiber var halbuki. 2 Mbps internete 50 lira vermem vallahi. En fazla ederi 5 tl.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı